· Łącznie użytkowników: 208,790 · Najnowszy użytkownik: uzotpaifiqo
"Rozwiń Skrzydła" -
Kim jesteśmy? Latem 2010 r. Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków rozpoczęło realizację projektu edukacyjnego: „Bliżej natury –
identyfikacja i merytoryczne przygotowanie lokalnych animatorów przyrodniczych.” Projekt skierowany został do osób
zamieszkujących obszary Natura 2000 lub ich bezpośrednie sąsiedztwo. Celem projektu uczyniono nauczenie osoby zainteresowane
edukacją ekologiczną zasad prowadzenia skutecznej kampanii edukacyjnej dotyczącej ochrony przyrody, a przede wszystkim potrzeby
ochrony obszarów Natura2000. Osoby, które zgłosiły się do projektu uczestniczyły w 3-dniowym szkoleniu, podczas którego zdobyły wiedzę z zakresu:
KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ W OCHRONIE PRZYRODY (zasady komunikacji społecznej; zasady organizacji imprez plenerowych/pikników/wycieczek plenerowych dostępnych dla szerokiej publiczności; kontakty z mediami; zasady tworzenia
atrakcyjnych materiałów edukacyjno-informacyjnych; sztuka prezentacji)
OCHRONY PRZYRODY (formy ochrony przyrody w Polsce; sieć obszarów Natura 2000; wpływ zachowania zasobów przyrodniczych na
jakość życia; korzyści wynikające z sąsiedztwa sieci Natura 2000; możliwości społecznego, gospodarczego i przyrodniczego rozwoju
obszarów chronionych przy zachowaniu walorów przyrodniczych i krajobrazowych)
PODSTAW FUNDRAISINGU (metody pozyskiwania funduszy):jak być skutecznym fundraiserem; co decyduje o sukcesie; zasady
organizacji publicznej zbiórki pieniędzy; podstawowe zasady tworzenia projektu; gdzie szukać dofinansowania dla realizacji
projektu).
Osoby uczestniczące w szkoleniu zdobywały kompetencje tzw. animatorów przyrodniczych aby samodzielnie przeprowadzić
lokalną kampanię edukacyjną. W ramach tego projektu, razem z 10-osobową grupą młodzieży szkół średnich i gimnazjów, animatorzy mają za zadanie taką kampanię zorganizować. Kampania będzie składała się z nastęujących działań:
3 wycieczki otwarte dla lokalnej społeczności na pobliski teren Natura2000
zamieszczenie informacji o projekcie w lokalnych mediach
uzyskanie pozwoleń i nadzór nad montażem tablic edukacyjnych o obszarach Natura2000
zorganizowanie stoiska na lokalnych imprezach plenerowych, na których prezentowane będą materiały informacyjne związane z
siecią Natura2000.
Projekt jest niezwykłą okazją by zdobyć nowe umiejętności i doświadczenia. Jest szansą by realnie zmienić świadomość ekologiczną społeczności wśród której żyjemy. Może być także okazją do integracji i bliższego poznania się osób żyjących w jednym miasteczku czy wsi. Animatorzy przyrodniczy otrzymają zaświadczenia o uczestnictwie w szkoleniu a młodzież dyplomy udziału w projekcie. I my jesteśmy taką właśnie grupą! Zapraszamy do współpracy!
Wiosenny Turniej Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora LO
Dwudniowe zmagania siatkarek o Puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi.
W ubiegły weekend na sali gimnastycznej gołdapskiego liceum rozegrano III Wiosenny Turniej Siatkówki Dziewcząt Drużyn Czteroosobowych o Puchar Dyrektora LO im. Jana Pawła II w Gołdapi. W sobotę zmierzyły się drużyny szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, natomiast w niedzielę, po raz pierwszy spotkały się drużyny ze szkół podstawowych. W kategorii dziewcząt starszych zwyciężyła drużyna z LO w Gołdapi w składzie: Siłkowska Sandra, Tomczyk Paulin, Narkiewicz Justyna, Rusak Gabriela, Karwel Paulina. Najlepszą zawodniczką została Sandra Siłkowska.
Niedzielny turniej wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gołdapi w składzie Bruszewska Klaudia, Tarasek Ola, Berra Ola, Mikielska Karolina, Dominiuk Kasia. Najlepszą zawodniczką turnieju została Mikielska Karolina.
Najlepsze zawodniczki otrzymały Puchary Przewodniczącego Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Olecku.
Za zajęcie pierwszego miejsca drużyny otrzymały Puchar Dyrektora LO w Gołdapi. Drużyny, które stanęły na podium nagrodzono medalami a wyróżniające się zawodniczki statuetkami. Wśród dziewcząt starszych najlepszą rozgrywającą została Jaszczuk Ewelin a najlepiej broniącą Sztuk Patrycja. W szkołach podstawowych za bardzo dobrą grę wyróżniono Kołpak Paulę. Najlepiej broniącą uznano Derek Karolinę. Nagrody wręczył Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi Pan Grzegorz Klimaszewski.
Nagrody ufundował Bank Spółdzielczy w Olecku i Dyrektor LO w Gołdapi. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy Jantar.
W XIII Wiosennych Biegach Przełajowych ( III rzut Ligi Biegów Przełajowych) Kasia Duchnowska i Dawid Matulewicz zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach., Na trzecim miejscu przybiegła Ola Dąbrowska. Wśród chłopców na drugim miejscu podium stanął Dawid Wronowski a tuż za nim przybiegł Przemek Ciszewski.
III miejsce chłopców z Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi w klasyfikacji drużynowej w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Biegach Przełajowych.
7 kwietnia 2011 w Nowym Mieście Lubawskim reprezentanci naszej szkoły zajęli trzecie miejsce drużynowo w Mistrzostwach Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Na ten sukces zapracowali: Wiczewski Józef, Słomski Michał, Klimko Adrian, Twarowski Tomasz, Matulewicz Dawid Wronowski Dawid. Kasia Duchnowska, jedyna dziewczyna z LO, zajęła indywidualnie piąte miejsce.
25 marca w Suwałkach odbył się wojewódzki etap Olimpiady myśli Jana Pawła II.Reprezentanci naszego LO otrzymali następującą ilość punktów:
Kamil Wiliwis (II e) - 30/38 pkt Marta Sawicka (II a) - 26 Agnieszka Żukowska (II a) - 24.
Początkowo okazało się,że nikt nie przeszedł do ogólnopolskiego etapu a później okazało się, że udało się Kamilowi Wiliwisowi, co można wyczytać na oficjalnej stronie konkursu, a według informacji katechetki p. Zaręby udało się też przejść dalej Marcie Sawickiej.
Dania 18.03.2011 w Liceum Ogólnokształcącym imienia Jana Pawła II w Gołdapi, odbyły się eliminacje do konkursu piosenki angielskiej. Udział wzięło 7 uczestniczek, a do kolejnego etapu, który odbył się w Ełku, mogły przejść jedynie 3. Specjalnie na tę okoliczność w naszym liceum gościliśmy Pana Roberta Magielnickiego, który był głównym jurorem obok Pani Małgorzaty Iwanowskiej, Pani Katarzyny Jastrzębskiej, Pani Olgi Szumińskiej i Anety Bukowskiej. Organizatorkami przesłuchania były Pani Maja Kowalewska oraz Pani Katarzyna Jastrzębska.
Pierwszy zespół bardzo wysoko podniósł poprzeczkę. Wokalistką była Ada Karpińska, a na gitarach grały: Marlena Jabłońska oraz Anna Dudko w piosence ”Hallelujah”. Kolejna uczestniczka – Daria Sitnik, w piosence pt. „Stand up for love” również była imponująca. Publiczność gromkimi brawami nagrodziła Darię, tak jak i następną uczestniczkę, którą była Aleksandra Tyszko. Zawodniczka powaliła na kolana wszystkich zebranych śpiewając niezwykły utwór pt. „Smooth Operator”. Jako czwartą na scenie gościliśmy Sarę Sojko. Samodzielnie wykonała na gitarze aranżację i zaśpiewała piosenkę pt. „This is me”. Kolejną uczestniczką była Joanna Zackiewicz, która przypadła do gustu nie tylko publice, ale również i Jury. Piosenka „Merci” to cudowny utwór, jaki Joanna wybrała właśnie na ten występ. Wszystkich zaskoczył występ kolejnej zawodniczki – Aleksandry Sikorskiej i jej piosenki „You raise me up”. Widzowie nie mogli wyjść z podziwu tak niskiej a zarazem pięknej tonacji tego utworu. Jako ostatnia uczestniczka wystąpiła przed nami Klaudia Ślimkowska, która zaśpiewała piosenkę pt.”Dancing” w bardzo wysokiej tonacji. Zebrani poczuć się mogli jak w operze.
Eliminacje dobiegły końca, a Jury udało się na naradę. W sali napięcie rosło z każdą minutą.
Po powrocie Jury ogłosiło wyniki: wyróżnienie za niesamowitą barwę głosu otrzymała Aleksandra Sikorska. III miejsce w konkursie i kwalifikację do kolejnego etapu otrzymała Joanna Zackiewicz. II miejsce otrzymała Aleksandra Tyszko. Jury nie miało co do tego żadnych wątpliwości, że I miejsce należy się Adzie Karpińskiej”. W Sali rozległy się gromkie brawa, nastąpiły chwile radości i wzruszeń, każdy był zadowolony, ponieważ publiczność każdego uczestnika obdarowywała podziwem i swoim wsparciem.
Tak zakończyły się tegoroczne eliminacje do konkursu piosenki angielskiej. Każdy zawodnik wychodząc na scenę i stając przed publicznością wnosi ze sobą coś nowego. W jego oczach widać inne nadzieje i pasje oraz to, do czego dąży. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszym życiu.
Nadesłała:Daria Aleksandra Wróbel kl.3 E
Rok 2008/2011
Poniżej zaś zapoznać się można z prezentacją Darii A. Wróbel ilustrującą przebieg konkursu. Fotogaleria i możliwość ściągnięcia prezentacji w oryginalnej wersji pojawi się w najbliższym czasie.
TERMIN:16 kwietnia 2011 r. (SOBOTA)
Godz. 9:00 szkoły podstawowe
Godz. 11:00 szkoły gimnazjalne
Godz. 12: 00 ponadgimnazjalne
Godz. 13:.00 Open i oldboy MIEJSCE: Sala gimnastyczna przy LO w Gołdapi
Ul. Księdza Popiełuszki 2
NAGRODY: I – III miejsce – dyplomy i medale
WPISOWE: 1zł- szkoły podstawowe, 2zł- gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, 5zł- zawodnicy kategorii open i oldboy.
"W komendzie powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi odbyły się dziś eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom". Brało w nich udział 29 uczniów z terenu naszego powiatu, wyłonionych podczas eliminacji gminnych.
- Turniej ten ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej - mówi kpt. Grzegorz Jabłoński, rzecznik KP PSP w Gołdapi. - W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych uczestnicy mieli do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 60 pytań, takich samych jak gimnazjaliści. Najlepiej odpowiadali:
Na uroczystej sesji Rady Miejskiej w dniu 29 marca 2011 nauczyciele z naszej szkoły zostali odznaczeni przez wojewodę warmińsko-mazurskiego pana Mariana Podziewskiego.
Za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków w pracy zawodowej srebrnym medalem - "Za długoletnią służbę " pan dyr. Grzegorz Klimaszewski.
Za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania - "Medalem Komisji Edukacji Narodowej" zostali odznaczeni: pani Jadwiga Białokozowicz, pani Urszula Wrzosek, pan Ryszard Wrzosek.
Szanowni Państwo,
W imieniu Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła”
z Łodzi zapraszam i zachęcam do udziału w ogólnopolskim projekcie
edukacyjnym pt. „N i e z n i k a j”.
„Nie znikaj” to inicjatywa skierowana do środowiska szkolnego, której celem
jest przekazanie w atrakcyjnej formie wiedzy nt. bioróżnorodności i zagrożeń
związanych z jej utratą. Chcemy zachęcić nauczycieli i uczniów do takich postaw
i wyborów w życiu codziennym, które mogłyby spowalniać proces zanikania
różnorodności biologicznej i wymierania wielu gatunków zwierząt. Inicjatywa ta
objęta jest honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Realizacja projektu rozpoczęła się w październiku 2010 r. i potrwa do lipca
2011 r. Obecnie trwa jego pierwszy etap - na terenie całej Polski
przeprowadzone zostaną 5-godzinne, bezpłatne szkolenia dla nauczycieli,
podczas których pogłębią oni swoją wiedzę na temat bioróżnorodności
i udoskonalą warsztat dydaktyczny. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma
zaświadczenie potwierdzające udział w spotkaniu.
Po szkoleniu pedagodzy przeprowadzą w swoich szkołach warsztaty dla
uczniów (materiały potrzebne do realizacji zajęć, w tym tematyczną grę planszową
oraz zbiór scenariuszy, dostaną od organizatorów). Młodzież, która zapozna się
z zagadnieniem bioróżnorodności, przystąpi do konkursu stanowiącego drugi etap
projektu „Nie znikaj”.
Zadaniem konkursowym będzie wykonanie dowolną techniką plastyczną
mapy świata z gatunkami zagrożonymi wyginięciem oraz przygotowanie w swojej
miejscowości „Marszu ginących gatunków” (22 maja w Światowym Dniu
Bioróżnorodności uczniowie, maszerując ulicami w strojach zwierząt, mają zwrócić
uwagę widzów na problem wymierania gatunków). Finał rywalizacji zaplanowany
został na maj 2011 r.
Szkolenie odbędzie się w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, w dniu 15 kwietnia 2011 roku, w godzinach 13:30 – 17:30. Wszystkich
zainteresowanych prosimy o kontakt z Moniką Mużyło (tel. 87 610 16 24
lub e-mail m.muzylo@cee.elk.pl) Liczba miejsc jest ograniczona.
Więcej informacji o projekcie oraz o bioróżnorodności znaleźć można na
stronie internetowej www.bioroznorodnosc.edu.pl. Zapraszam!
Minione dni (21-25.3) obchodzone były w naszej szkole jako Tydzień Wiosny.
Akcja ta, przeprowadzona przez Samorząd Szkolny, pozwoliła uczniom spędzić czas na przerwach bawiąc się w przyjemnej atmosferze.
PONIEDZIAŁEK:DZIEŃ ZABAW - każda klasa organizowała sobie zabawy w trakcie przerw, a harcerze z naszej szkoły zajęli się organizacją czasu na długiej przerwie. WTOREK:DZIEŃ DOBRYCH MANIER - tego dnia wszyscy byli dla siebie mili (milsi niż zwykle, bo przecież uczniowie naszej szkoły w każdym dniu cechują się uprzejmością i doskonałym wychowaniem), a na długiej przerwie odbył się Konkurs Dobrych Manier. ŚRODA:DZIEŃ MUZYKI - w środę każdy mógł przynieść do szkoły jakiś instrument i grać na nim podczas przerw. NA długiej przerwie odbyło się karaoke z udziałem uczniów i nauczycieli. CZWARTEK:DZIEŃ ŻARTÓW - w tym dniu robiliśmy sobie żarty, a na długiej przerwie odbył się konkurs na najlepszy dowcip. PIĄTEK:ZIELONY DZIEŃ - - wszyscy w miarę możliwości przychodzili do szkoły ubrani na zielono, zaś na długiej przerwie uwieczniono to wszystko na zdjęciu.