Październik 01 2023 21:41:30
Nawigacja
· Strona główna
· Artykuły
· Download
· FAQ
· Forum
· Linki
· Kategorie newsów
· Kontakt
· Galeria zdjęć
· Szukaj
Rekrutacja 2014/2015
· Podanie
· Oświadczenia Religia
Rok szkolny 2012/2013
· Dyrekcja szkoły
· Kadra pedagogiczna
· Programy nauczania 2012/2013
· Harmonogram dyżurów nauczycieli
· Podręczniki 2012/2013
· Kalendarz roku szkolnego
· Kalendarz maturzysty
· Egzaminatorzy
PZO nowa PP
· Język polski
· Historia kl. 1 PR
· Historia kl. 2 PR
· Historia i społeczeństwo kl. 2
· WOK kl. 1 PP
· WOS kl.1 PP
· WOS kl. 2 PR
· Matematyka
· Fizyka
· Język angielski
· Język niemiecki
· Język rosyjski
· Historia
· Geografia
· Biologia
· Chemia
· Informatyka PR
· EDB
· Podstawy Przedsiębiorczości
· Wychowanie fizyczne
Rok 2011/2012
· Zestaw podreczników
· Zestaw programów
Dokumenty szkolne
· Statut i WSO
· Regulamin ZFŚS
PSO
· Język polski
· Język angielski
· Język niemiecki
· Język rosyjski
· Matematyka kl. 1
· Matematyka kl. 2
· Matematyka kl. 3
· Chemia
· Informatyka
· Geografia
· PO
· TI
· Religia
· Wychowanie fizyczne
Absolwenci
· Podanie o duplikat świadectwa
· Absolwenci LO
· Absolwenci LE
· Absolwenci LOD
· Absolwenci LR
· Absolwenci ZSR
· Absolwenci ZSR-Grabowo
· Absolwenci ŚSZZ
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 208,794
· Najnowszy użytkownik: atita
Szkolny etap OTWP
KonkursyW miniony poniedziałek, 28.03.2011 r. odbył się w naszej szkole pierwszy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Do konkursu przystąpiła znaczna ilość uczestników, bo prawie 10 osób.

Najlepsi okazali się być Karolina Słapińska (48/50 punktów) , Kamil Jadeszko (46/50) i Damian Czarniewski (41/50) i to właśnie oni reprezentować będą naszą szkołę w najbliższy piątek, na etapie powiatowym, który odbędzie się o godzinie 9 w Powiatowej Komendzie PSP.

OLIMPIADA MYŚLI JANA PAWŁA II
Konkursy
OLIMPIADA MYŚLI JANA PAWŁA II


DNIA 28.02.2011 O GODZ. 9:00 ODBYŁ SIĘ ETAP SZKOLNY
OLIMPIADY MYŚLI J.P. II ,KTÓRĄ OTWORZYŁ P. DYREKTOR
GRZEGORZ KLIMASZEWSKI. WZIĘŁO W NIEJ UDZIAŁ 16 OSÓB Z
KLAS: I e, II a, II b, II e, III b. ZWYCIĘZCAMI ZOSTALI : MARTA
SAWICKA (II a) I KAMIL WILIWIS (II e). DOGRYWKA O TRZECIE
MIEJSCE ODBYŁĄ SIĘ 10.03.2011. TEST NAJLEPIEJ NAPISAŁA
AGNIESZKA ŻUKOWSKA (II a).

ETAP WOJEWÓDZKI OLIMPIADY ODBEDZIE SIĘ 25.03.2011 W
SUWAŁKACH. ZWYCIĘZCY: MARTA SAWICKA, KAMIL WILIWIS
I AGNIESZKA ŻUKOWSKA BĘDĄ REPREZENTOWALI NASZĄ
SZKOŁĘ W II ETAPIE OLIMPIADY.
TRZYMAMY KCIUKI I ŻYCZYMY
POWODZENIA.
Wyniki „Grammar’s great – 2011”
Konkursy
Szanowni Państwo,
chcielibyśmy podziękować za tak duże zainteresowanie REGIONALNYM KONKURSEM SPRAWNOŚCIOWYM z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „Grammar’s great – 2011” organizowanym przez Wydział Nauk Humanistycznych WSFiZ Filii w Ełku. Jednocześnie przesyłamy Państwu wyniki Konkursu wraz z liczbą punktów, jakie otrzymali poszczególni Państwa uczniowie.

Serdecznie gratulujemy laureatom.

Informujemy również, że uroczyste wręczenie dyplomów, nagród i wyróżnień odbędzie się podczas DNIA OTWARTYCH DRZWI WSFiZ w dniu 18 kwietnia 2011r.

Do udziału w tej uroczystości już teraz Państwa serdecznie zapraszamy.

Dokładne wyniki w "Czytaj więcej"
Wigilia Szkolna
WydarzeniaWigilia Szkolna

Tradycyjnie, jak co roku 22 grudnia 2010 roku w ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną odbyło się w naszej szkole spotkanie opłatkowe w którym uczestniczyli pracownicy szkoły, emeryci i młodzież z różnych klas.
Gościem specjalnym był dziekan kościoła NMP ks. Stanisław Gadomski. Na uroczystość złożyły się: montaż poetycko muzyczny „Magia Świąt Bożego Narodzenia” przygotowany przez młodzież pod kierunkiem pani profesor Urszuli Wrzosek i księdza katechety Krzysztofa Zubrzyckiego oraz skromne przyjęcie. Ważną częścią tej uroczystości było tradycyjne łamanie się opłatkiem i życzenia.
Impreza miała uroczysty i bardzo rodzinny charakter.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Samorząd uczniowskiWYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

4 listopada 2010 roku o godzinie 13:00 odbyła się konferencja sprawozdawczo-wyborcza do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. W wyborach uczestniczyli- wicedyrektor szkoły pani Małgorzata Iwanowska, opiekun SU pani Urszula Wrzosek, ustępujący Zarząd SU oraz delegaci ze wszystkich klas. Sprawą organizacyjną tej konferencji zajęli się uczestnicy profilu społeczno-obywatelskiego projektu Aktywny Uczeń.
Konferencja składała się z dwóch części. W pierwszej zebrani wysłuchali sprawozdania z pracy SU w ostatniej kadencji, które przedstawiła przewodnicząca Sylwia Baćkun. Opiekun SU pani Urszula Wrzosek w swoim wystąpieniu podkreśliła rolę SU w funkcjonowaniu szkoły oraz podziękowała za pracę ustępującemu zarządowi.
Następnie głos zabrała pani dyrektor dziękując zarządowi za współpracę z dyrekcją i życząc nowo wybranym władzom efektywnej pracy. Po tej części nastąpiły wybory nowego zarządu.
Powołano Komisję Wyborczą i Komisję Skrutacyjną za pomocą jawnego głosowania. Głosowanie do zarządu SU miało charakter tajny.
W trakcie liczenia głosów przez Komisję Skrutacyjną odbyła się dyskusja dotycząca oczekiwań uczniów, co do pracy nowego zarządu.
Po przeliczeniu głosów Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki głosowania. W skład zarządu weszli uczniowie, którzy otrzymali największą liczbę głosów

Piotr Budziński z klasy IIc 40
Maciej Skórzyński z klasy IIc 23
Kamil Kocikowski z klasy IIb 20
Anna Klimaszewska z klasy Ia 20

Ukształtowanie się Zarządu nastąpiło dnia 05.11.2010r.
Piotr Budziński- został przewodniczącym
Anna Klimaszewska- zastępcą przewodniczącego
Kamil Kocikowski- sekretarzem
Maciej Skórzyński- rzecznikiem praw ucznia
60- lecie szkoły
Wydarzenia60-lecie szkoły

Dzień 14 października 2010 roku był dla LO im. Jana Pawła II w Gołdapi dniem wyjątkowym. Uczniowie i pracownicy szkoły uroczyście obchodzili jubileusz. 60- lecie istnienia liceum ogólnokształcącego Gołdapi i tradycyjny Dzień Edukacji Narodowej. Zaproszono na tę uroczystość wielu gości: władze oświatowe, kościelne, samorządowe, przedstawicieli współpracujących ze szkołą zakładów pracy, emerytów pracujących kiedyś w placówce, rodziców uczniów i absolwentów.
Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele NMP Matki Kościoła, którą celebrował jego ekscelencja biskup Romuald Kamiński. Na mszę uczniowie i pracownicy liceum przemaszerowali ulicami miasta prezentując swój sztandar z wizerunkiem Jana Pawła II patrona szkoły.
W homilii przygotowanej na tę uroczystość ksiądz biskup odwoływał się do słów Jana Pawła II, mówił o czynieniu dobra i odpowiedzialności za wychowanie młodzieży.
W ceremonii brali udział nie tylko kapłani z parafii z proboszczem księdzem Stanisławem Gadomskim na czele ale także kapłani będący absolwentami liceum ks. Jerzy Balcer, ks. Jarosław Mierzejewski i ks. Ogórek.
Po mszy uczestnicy uroczystości udali się do sali widowiskowej Domu Kultury gdzie odbyła się oficjalna część imprezy. Po przywitaniu gości przez pana dyrektora Grzegorza Klimaszewskiego minutą ciszy uczczono pamięć wszystkich zmarłych pracowników szkoły.
Następnie nauczyciel historii pan Ryszard Wrzosek zaprezentował historię szkoły. Przedstawił 60 lat istnienia w Gołdapi średniej szkoły o poziomie licealnym: przemiany pokoleniowe, zmiany programowe związane z przełomami historycznymi, wydarzenia ważne dla funkcjonowania szkoły. Prezentacja zawierała fakty ilustrowane fotografiami z dawnych lat.
Następnie z okolicznościowymi przemówieniami wystąpili zaproszeni goście: starosta Powiatu Gołdapskiego Jarosław Podziewski, przewodniczący Rady Powiatu Stefan Piech, przedstawicielka kuratorium Ewa Winnicka, wiceburmistrz Jacek Morzy, przewodnicząca Rady Rodziców Barbara Woźniak i zasłużony kombatant były dyrektor banku w Gołdapi pan Sztabiński.
Następnie odczytano listy z gratulacjami i życzeniami od pana Wojewody warmińsko-mazurskiego Mariana Podziewskiego, członka Urzędu Marszałkowskiego Jarosława Słomy, naszych wybitnych absolwentów oraz posła na sejm Tadeusza Iwińskiego.
Ponieważ jubileusz złączył się ze świętem edukacji krótką chwilę poświęcono, by złożyć życzenia pracownikom szkoły. Uczniowie klasy Ia pięknie wyrecytowali wiersz Joanny Kudlowicz p.t. Nauczycielom, który jest dowcipnym i bardzo ciepłym apelem do pedagogów oraz piosenka okolicznościowa przedstawiająca humanistycznie ciężką pracę nauczycieli. Były także z okazji święta odznaczenia i nagrody. Przedstawicielka kuratorium zaprezentowała odznaczanych nauczycieli, którzy ze względu na uroczystość 60- lecia liceum nie wzięli udziału we wręczeniu medali przez Ministra Oświaty w Olsztynie. Medale Komisji Edukacji Narodowej- najwyższe odznaczenie resortowe otrzymali: pani Jadwiga Białokozowicz , pani Urszula Wrzosek, pan Ryszard Wrzosek. Srebrny krzyż zasługi otrzymał dyrektor szkoły pan Grzegorz Klimaszewski.
Po części oficjalnej przyszła kolej na część artystyczną. Był to wyjątkowy montaż poetycko muzyczny z elementami tańca klasycznego pokazujący więź pokoleniową między byłymi a obecnymi uczniami szkoły i pokazujący nieubłagane przemijanie czasu. W programie brali udział absolwenci naszej szkoły z różnych roczników: panie: Anna Fiedorowicz, Beata Dudko, Jadwiga Kowalewska, Anna Łaguna, Marta Jurgiełan oraz panowie: Jan Steć, Mariusz Parat, Piotr Łaguna i Piotr Wasilewski. Prezentowali oni nastrojowe wiersze Leopolda Staffa. Uczniowie klasy IIc: Zuzanna Brzozowska, Barbara Fiedorowicz, Mirella Chałas, Natalia Kiler, Ewelina Dziobkowska oraz Mateusz Siekierski, Maciej Skórzyński, Szymon Kondraciuk, Karol Podbielski
WOLNOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ– nauki Jana Pawła II zapisane w naszych sercach
Konkursy
Już po raz jedenasty stawiamy młodzieży wyzwanie zmierzenia się z tematem poświęconym życiu i nauczaniu Papieża Jana Pawła II. W roku szczególnym, w którym nasz Rodak zostanie wyniesiony na ołtarze, zostanie ogłoszony Błogosławionym.
Temat XI Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego i Plastycznego organizowanego przez Ochotnicze Hufce Pracy brzmi:


„WOLNOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ

– nauki Jana Pawła II zapisane w naszych sercach"


Oto kilka rozważań JP II:
„Być prawdziwie wolnym — to nie znaczy, stanowczo nie znaczy: czynić wszystko, co mi się podoba, na co mam ochotę. Wolność zawiera w sobie kryterium prawdy, dyscyplinę prawdy. Bez tego nie jest prawdziwą wolnością. Jest zakłamaniem wolności. Być prawdziwie wolnym — to znaczy: używać swej wolności dla tego, co jest prawdziwym dobrem. W dalszym ciągu więc: być prawdziwie wolnym — to znaczy: być człowiekiem prawego sumienia, być odpowiedzialnym, być człowiekiem „dla drugich”.
„Człowiek wolny to człowiek wrażliwego sumienia, odpowiedzialny, człowiek ukierunkowany na innych” (JP II List do młodych całego świata Parati Semper z okazji Międzynarodowego Roku Młodzieży).
Jan Paweł II najbardziej dotykał naszych serc nie pięknem słowa czy wdziękiem gestu, lecz ewangeliczną prawdą o tym, że każdy z nas jest ukochanym dzieckiem Boga, że każdy tęskni za tym, by kochać i być kochanym, że każdy powołany jest do życia w wolności, świętości i radości dzieci Bożych.

„Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie i za to wam dziękuję"

ZAPRASZAMY DO KONKURSU


Regulamin konkursu
III WIOSENNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT DRUŻYN CZTEROOSOBOWYCH O PUCHAR DYREKTORA LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO im. JANA PAWŁA II w GOŁDAPI
UKS
III WIOSENNY TURNIEJ
PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT DRUŻYN CZTEROOSOBOWYCH
O PUCHAR DYREKTORA LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO
im. JANA PAWŁA II w GOŁDAPI

TERMIN: 09 kwietnia 2011 r. (sobota)


Serdecznie zapraszamy!KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY III WIOSENNEGO TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT DRUŻYN CZTEROOSOBOWYCH O PUCHAR DYREKTORA LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO im. JANA PAWŁA II W GOŁDAPI
Awans do drugiego etapu DialnetMasters
NewsyMiło nam poinformować, że reprezentująca nasze LO drużyna KOKODŻAMBO (składająca się z uczniów klas II A i B) zakwalifikowała się do kolejnego etapu konkursu informatycznego DialnetMasters.pl.

W pisanym dwa tygodnie temu teście KOKODŻAMBO zdobyli 29 punktów na 30 możliwych, co zapewniło im awans do kolejnego starcia, które prawdopodobnie odbędzie się w ciągu najbliższego tygodnia.

Powodzenia ;-)
„Cudze chwalicie, swego nie znacie – poeci pogranicza, Warmii, Mazur i Suwalszczyzny”
KonkursyW ubiegły piątek, w Olecku, miał miejsce regionalny finał IX edycji konkursu recytatorskiego - „Cudze chwalicie, swego nie znacie – poeci pogranicza, Warmii, Mazur i Suwalszczyzny”. Zmierzyło się w nim w czterech kategoriach około 50 recytatorów z terenów powiatów gołdapskiego, ełckiego, oleckiego i suwalskiego.

Nasze Liceum reprezentowali Piotr Budziński i Paulina Anacka, którym należą się serdeczne gratulacje. Piotr Budziński zajął II miejsce w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a Paulina Anacka otrzymała wyróżnienie.

Źródło: http://goldap.org.pl/2011/03/recytatorzy-regionalnie-i-calkiem-dobrze/
Moje miejsce na ziemi
Konkursy


Nadszedł kolejny rok szkolny, a wraz z nim wydawnictwo Nowa Era oraz National Geographic Polska zapraszają na kolejną, trzecią już edycję znanego i lubianego konkursu „Moje miejsce na Ziemi”. Do udziału w konkursie zapraszamy nauczycieli języka angielskiego oraz uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jak co roku do wygrania są bardzo atrakcyjne nagrody dla uczniów, szkół i nauczycieli.

W tej edycji zapraszamy do przygotowania prac w 3 kategoriach:
• broszury,
• prezentacji multimedialnej oraz
• filmu.

Wprowadzamy w tym roku również temat przewodni:

Preservation – to care about the only planet we have.

Tym razem chcielibyśmy poznać „Wasze miejsce na Ziemi” poprzez zagrożone wyginięciem lub już wymarłe zjawiska, zwyczaje, języki czy kulturę. Pokażcie nam to, co jest Wam bliskie, a już niedługo może przestać istnieć. Ocalcie od zapomnienia ważne miejsca, obyczaje, ważnych ludzi.

Poprzednie edycje pozwoliły nam poznać miejsca, których w innych okolicznościach pewnie nigdy byśmy nie zobaczyli. Tysiące prac, dziesiątki tysięcy uczniów i nauczycieli biorących udział w konkursie w ubiegłych latach to dowód na to, że jest jeszcze wiele do pokazania. To, co już poznaliśmy, znajdziecie na interaktywnej mapie Polski wydawnictwa Nowa Era (www.jezyki.nowaera.pl). Czas odkryć ‘Nowe miejsca na Ziemi’.

Do wygrania atrakcyjne nagrody dla nauczycieli, uczniów i szkół!
Tablice multimedialne
Karty prezentowe Empiku
Nagrody książkowe


Link do strony konkursowej
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktywny uczeń
Biblioteka
UKS Jantar
NAU Zgłoś szkodę NWW
Stop dopalaczom

masz problem z narkotykami
potrzebujesz pomocy
dzwoń na bezpłatną infolinię
Państwowej Inspekcji Sanitarnej
0-800-060-800
Facebook
RSS
Wygenerowano w sekund: 1.04 - 29 zapytań MySQL 9,349,967 unikalnych wizyt