Wrzesień 21 2023 11:51:05
Nawigacja
· Strona główna
· Artykuły
· Download
· FAQ
· Forum
· Linki
· Kategorie newsów
· Kontakt
· Galeria zdjęć
· Szukaj
Rekrutacja 2014/2015
· Podanie
· Oświadczenia Religia
Rok szkolny 2012/2013
· Dyrekcja szkoły
· Kadra pedagogiczna
· Programy nauczania 2012/2013
· Harmonogram dyżurów nauczycieli
· Podręczniki 2012/2013
· Kalendarz roku szkolnego
· Kalendarz maturzysty
· Egzaminatorzy
PZO nowa PP
· Język polski
· Historia kl. 1 PR
· Historia kl. 2 PR
· Historia i społeczeństwo kl. 2
· WOK kl. 1 PP
· WOS kl.1 PP
· WOS kl. 2 PR
· Matematyka
· Fizyka
· Język angielski
· Język niemiecki
· Język rosyjski
· Historia
· Geografia
· Biologia
· Chemia
· Informatyka PR
· EDB
· Podstawy Przedsiębiorczości
· Wychowanie fizyczne
Rok 2011/2012
· Zestaw podreczników
· Zestaw programów
Dokumenty szkolne
· Statut i WSO
· Regulamin ZFŚS
PSO
· Język polski
· Język angielski
· Język niemiecki
· Język rosyjski
· Matematyka kl. 1
· Matematyka kl. 2
· Matematyka kl. 3
· Chemia
· Informatyka
· Geografia
· PO
· TI
· Religia
· Wychowanie fizyczne
Absolwenci
· Podanie o duplikat świadectwa
· Absolwenci LO
· Absolwenci LE
· Absolwenci LOD
· Absolwenci LR
· Absolwenci ZSR
· Absolwenci ZSR-Grabowo
· Absolwenci ŚSZZ
Aktualnie online
· Gości online: 5

· Użytkowników online: 1
ajefaqiqehi

· Łącznie użytkowników: 206,150
· Najnowszy użytkownik: usumenib
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013
NewsyDnia 28 czerwca 2013 skończył się kolejny rok szkolny w naszym liceum . Od lat nie trwał on tak długo… było więc co świętować! Promocję do następnej klasy uzyskało 208 uczniów, w tym czternastu otrzymało świadectwo z czerwonym paskiem. Były nagrody książkowe, dyplomy, ciepłe słowa przemówienia pana starosty Andrzeja Ciołka i przewodniczącej Rady Rodziców pani Agnieszki Iwanowskiej. Na uwagę zasługuje także fakt wyróżnienia uczniów biorących udział w licznych konkursach, m.in. fotograficznym – Rodzina w obiektywie, ekologicznym – EKO – Planeta i Łowcy elektrośmieci, recytatorskim – Cudze chwalicie, swego nie znacie… Poeci Warmii, Mazur i Suwalszczyzny, Olimpiadzie Solidarności. Dwie dekady historii oraz Konkursie Języka Angielskiego FOX 2013. Nagrodzono także naszych sportowców, zarówno za zawody pozaszkolne, jak również za rywalizację odbywającą się podczas Dni Sportu Szkolnego.

Tak więc przed uczniami zasłużony odpoczynek – życzymy słońca i przygód!
Jak spędzić wolny czas? - „Wspólne gotowanie”

W czwartek, 20 czerwca br. grupa dziewcząt z klasy 1b i 1c wraz z panią Olgą Szumińską uczestniczyły w zajęciach kulinarnych w pracowni gastronomicznej w Zespole Szkół Zawodowych. Wspólnie z uczennicami klas gastronomicznych piekły i gotowały „małe co nieco”. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji programu: „Alternatywne formy spędzania wolnego czasu” Dziewczęta pod okiem pani Małgorzaty Tałejszys zgłębiały tajniki umiejętności kulinarnych.Wykonały sałatkę brokułową, filet z kurczaka duszony z warzywami, podany z ryżem na sypko, roladę z kremem truskawkowym, babeczki – mini szarlotki oraz napój miętowy. Przygotowane przez nie w grupach potrawy zostały ze smakiem zdegustowane.

Spotkanie to pokazało, że wolny czas można spędzić aktywnie, wszak gotowanie jest ostatnio bardzo modne.Jak spędzić wolny czas? - „Wspólne gotowanie”
Mistrzowie Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Lekkiej Atletyce
Wynikiem 45,91 sztafeta chłopców z Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi w biegu 4X100 metrów zdobyła mistrzostwo województwa warmińsko-mazurskiego .

W poniedziałek 27.05.2013r. na stadionie miejskim w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce. Reprezentacja LO w Gołdapi liczyła 6 uczniów. Artur Wasilewski zdobył 2 srebrne medale; w biegu na 100( 11,33 sek.) i 200 (23,08 )metrów. Brat Artura , Adam w biegu finałowym na 100 metrów uplasował się na miejscu piątym. Łukasz Sadowski i Dawid Sidorowicz w konkursie skoku w dal nie uzyskali limitu kwalifikującego do ścisłego finału. Doskonale pobiegł w biegu na 1500 m Paweł Kurkowski, który wynikiem 4:53,08 zajął siódme miejsce. Jedyna dziewczyna w składzie, Agata Sieczkowska, w biegu na 800 m zajęła miejsce piąte.
Ogromną niespodzianką zakończyła się ostatnia konkurencja zawodów czyli bieg sztafetowy 4X100 m. Sztafeta LO w Gołdapi chłopców w składzie; Adam Wasilewski, Łukasz Sadowski, Dawid Sidorowicz i Artur Wasilewski, dokonała doskonałych zmian pałeczki i w spektakularny sposób zwyciężyła w tej konkurencji.
Dodatkowo reprezentacja chłopców z LO w Gołdapi , w klasyfikacji drużynowej szkół zajęła szóste miejsce i odebrała puchar z rąk Przewodniczącego WM SZS Pana Wacława Wasieli. Jest to doskonałe miejsce biorąc pod uwagę fakt, że nasza ekipa składała się tylko z pięciu chłopców.

27.05.2013 Mistrzostwa Województwa WM w LA
Mam talent do nauki
Konkursy
Już po raz drugi Politechnika Wrocławska organizuje konkurs "Mam talent do nauki" "Mam talent do nauki". Jest on skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Podobnie jak w ubiegłym roku konkurs podzielony jest na dwa etapy.

W ramach pierwszego etapu pierwszego etapu zadaniem uczniów jest przesłanie na podany adres e-mail opisu własnego, autorskiego projektu badawczego lub technicznego dotyczącego matematyki, fizyki, chemii, informatyki lub szeroko rozumianej techniki. Spośród wszystkich przesłanych zgłoszeń specjalnie powołana komisja konkursowa wybierze kilku finalistów.


Drugi etap, który odbędzie się 18 czerwca 2013 r. w Politechnice Wrocławskiej polegał będzie na osobistym, atrakcyjnym zaprezentowaniu przez uczniów swoich projektów, spośród których jury wyłoni zwycięzcę.

Nagrodą w konkursie za zajęcie I-go miejsca jest udział w programie "Wybitnie uzdolnieni na Politechnice Wrocławskiej", w ramach którego uczelnia zapewnia kandydatowi, który podjął studia w Politechnice Wrocławskiej:
- roczne stypendium w wysokości w wysokości 500 zł miesięcznie wypłacane przez pierwszy rok studiów;
- miejsce w akademiku na pierwszym roku studiów;
- opiekę tutora przez cały okres studiów.

Zwycięzca otrzyma także multimedialny tablet. Na pozostałych finalistów również czekają atrakcyjne nagrody. Za zajęcie II i III miejsca uczestnicy konkursu otrzymają czytniki e-booków.

Zgłoszenia wraz z dokładnym opisem opracowanego przez siebie projektu badawczego lub technicznego należy wysyłać na adres e-mail: mamtalent@pwr.wroc.pl. Termin zgłoszeń upływa 24 maja o północy.

Więcej informacji na stronie:
http://www.portal.pwr.wroc.pl/mam_talent_do_nauki_2013,241.dhtml

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie!Konkurs fotograficzny Śladami zabytków Ziemi Gołdapskiej
KonkursyPark Krajobrazowy Puszczy Rominckiej ogłosił konkurs fotograficzny dla młodzieży pt. ŚLADAMI ZABYTKÓW ZIEMI GOŁDAPSKIEJ. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (w wieku do 21 lat). Jego celem jest zainteresowanie i poszerzenie wiedzy młodzieży na temat walorów historycznych i kulturowych powiatu gołdapskiego oraz promocja tych walorów. Do konkursu można zgłaszać fotografie cyfrowe, które przedstawiają obiekty zabytkowe lub inne obiekty posiadające duże walory historyczne, kulturowe lub artystyczne. Termin przysyłania prac mija 3 czerwca 2013 r. Nagrody w konkursie (przewodniki turystyczne i akcesoria turystyczne) ufundowało Starostwo Powiatowe w Gołdapi. Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie internetowej Parku pod likiem:

http://parkikrajobrazowewarmiimazur.pl/puszczyrominckiej/aktualnosci-konkurs_fotograficzny_sladami_zabytkow_ziemi_goldapskiej.html

Zapraszam do udziału.
27.04.2013 Zakończenie roku Klas III (zdjęcia)
27.04.2013 Zakończenie roku Klas III (2010-2013)
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III.
Newsy

No i stało się! Dla tegorocznych maturzystów zabrzmiał już ostatni dzwonek!Minął trzeci rok ich nauki w naszym liceum… aż chciało by się zanucić: tak niedawno żeśmy się spotkali…!W związku z tym 26 kwietnia 2013 roku miała miejsce uroczystość pożegnania 112 absolwentów. Część z nich dopiero dziś uświadomiła sobie, jak było wspaniale i jak trudno zamykać za sobą drzwi tak niezwykłego okresu życia. Dla Andrzeja Adamowicza, Maćka Karwela, Dominika Stefanowskiego, Karoliny Bobrowskiej, Marleny Jabłońskiej, Magdy Kreczko i Oli Ołowniuk ten dzień był szczególnie miły, bowiem otrzymali oni świadectwa ukończenia szkoły z czerwonym paskiem.!Dodatkowo w tym dniu zostali nagrodzeni uczniowie, którzy mogli się pochwalić wybitnymi osiągnięciami sportowymi, a byli to: Gabrysia Rusak, Magda Górska, Żaneta Kiernozek, Ola Ołowniuk, Sonia Kasprzyk, Agata Balcerek, Józek Wilczyński oraz Maciek Słomski.!Wszystkich absolwentów żegnali wychowawcy, nauczyciele, pan dyrektor Grzegorz Klimaszewski, jago zastępca pani Małgorzata Iwanowska, przewodnicząca rady rodziców pani Agnieszka Iwanowska, a z ramienia Starostwa Powiatowego specjalista ds. oświaty pani Iwona Ojrzyńska.!Dla przyszłych abiturientów młodsi koledzy przygotowali upominek poetycko wokalny, a w nim znalazł się czas na refleksje, wspomnienia, podsumowania… Cóż, jak śpiewał Dżem: To już minęło, ten klimat, ten luz…!Teraz czas na nowe wyzwania, nowe wybory, trochę inny, bardziej samodzielny świat. Jak jednak dziś w pożegnaniu podkreśliła pani profesor Danuta Muszyńska – ci, co odchodzą, zajmują szczególne miejsce w naszych sercach…!Trzymamy za Was kciuki na maturze!!!!!!!!!!!!!

Kornelia Oczkowska

Konkurs Piosenki Rosyjskiej
Konkursy

KONKURSU PIOSENKI ROSYJSKIEJ
uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
Gołdap, 16 maja 2013 r.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie piosenki.
Jednocześnie życzymy wiele radości i sukcesów!


Regulamin Konkursu Piosenki Rosyjskiej

Wycieczka uczniów LO do Wilna
Mimo zimowej aury uczniowie gołdapskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II, zaopatrzeni w dobry nastrój i pozytywną energię, wybrali się na wycieczkę do Wilna. Wyjazd odbył się w dniach 5-6 kwietnia 2013r., opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Krystyna Anuszkiewicz, Anna Gawza i Mariola Kisielewska.

Po dotarciu na miejsce grupę przywitał przewodnik – pan Jerzy Lipski, który swą pogodą ducha, humorem, ale też ogromną wiedzą szybko zyskał sympatię i przychylność słuchaczy. Pierwszym punktem programu była wizyta w Kościele Św. Piotra i Pawła na Antokolu, nazywanego „perłą” wileńskiego baroku. Uwagę przykuwał bogaty wystrój wnętrza, a także wyjątkowe dekoracje stiukowe wykonane przez włoskich sztukatorów pod kierunkiem P. Perettiego i G. Gallego. Obowiązkowy spacer po Starówce rozpoczął się od gotyckiej Ostrej Bramy i wizyty w kaplicy z obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej. Padający śnieg przykrył nieco zabytki i urocze zaułki starego Wilna, jednak w trakcie wędrówki udało się dotrzeć pod dom, w którym mieszkał J. Słowacki. Następnym obiektem uwzględnionym w programie była Bazylika Archikatedralna Św. Stanisława Biskupa i Św. Władysława. Ten monumentalny gmach uznawany jest za najważniejszy kościół Wilna, to właśnie tu odbywały się między innymi koronacje wielkich książąt litewskich.

Główną atrakcją dnia był balet „Jezioro Łabędzie” w Operze Wileńskiej. Dla większości uczestników było to pierwsze spotkanie z tego typu widowiskiem. Mistrzowska technika tancerzy, piękna muzyka i scenografia wywarły ogromne wrażenie na widzach, którzy nagrodzili twórców owacjami na stojąco.

Drugi dzień pobytu w stolicy Litwy rozpoczął się od zwiedzania zabytkowego Cmentarza na Rossie. Wśród mogił bliskich sercom Polaków na uwagę zasłużył grób, w którym spoczywa serce Józefa Piłsudskiego i matka Marszałka. W programie wycieczki nie mogło także zabraknąć literackiego akcentu, stąd cała grupa udała się do Muzeum A. Mickiewicza. Tu – w kamienicy znajdującej się na ulicy Bernardyńskiej – w 1822r. mieszkał poeta i to właśnie tutaj przygotowywał do druku poemat pt. „Grażyna”. Najbardziej oryginalną dzielnicą miasta okazało się jednak Zarzecze, będące siedzibą lokalnej bohemy.

Na koniec warto podkreślić wzorowe zachowanie młodzieży. Jej kultura osobista, zdyscyplinowanie i dobry humor przyczyniły się do niewątpliwego sukcesu tego wyjazdu.


8 kwietnia 2013
Udział uczennic LO w konkursie recytatorskim
Dnia 27 lutego 2013r. odbył się szkolny konkurs recytatorski im. Wacława Klejmonta pt. „Cudze chwalicie, swego nie znacie...” Poeci pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny. Wzięło w nim udział 6 uczestniczek. Każda z nich musiała wyrecytować po dwa wiersze. Do kolejnego etapu przeszły: Wioleta Kowalska (kl. IIc), Aleksandra Milewska (kl. IIa) oraz Paulina Bondaruk (kl. II d).

Na szczeblu powiatowym, który odbył się 08 marca 2013r., dziewczyny spisały się znakomicie. Spośród 6 uczestniczek z całego powiatu gołdapskiego Wioleta zajęła I miejsce, a Aleksandra – II, kwalifikując się tym samym do etapu regionalnego. Ten zaś odbył się 15 marca 2013r. w sali Kina przy Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” w Olecku. Po raz kolejny dziewczyny nie zawiodły i zostały laureatkami – Aleksandra I miejsce, zaś Wioleta – II. Należałoby podkreślić fakt, że w ich kategorii brało udział 12 osób z Ełku, Olecka, Suwałk, Gołdapi i ich okolic.

Ostatnie spotkanie ''najlepszych z najlepszych'' odbyło się 22 marca 2013r. pod nazwą „Koncert Laureatów”. Tam każdy uczestnik recytował już tylko po jednym wierszu. Wszystkim zgromadzonym czas umilał zespół wykonujący różne piosenki. Laureaci każdego szczebla, począwszy od powiatowego, otrzymali nagrody.


Udział uczennic LO w konkursie recytatorskim
Finał regionalny konkursu „Pokaż nam język”
Konkursy

5 kwietnia odbył się finał regionalny konkursu „Pokaż nam język” organizowany przez Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych pięciu uczniów, którzy mieli możliowść wzięcia udziału w finale regionalnym, tj. Roszkowska Karolina (IIIB), Szymańczyk Justyna (IIIB), Siłkowski Damian (IIIB), Borys Mateusz (IA) oraz Iwanowski Michał (IA).


Prawie 200 uczniów z różnych szkół wzięło udział w finale regionalnym, który dzielił się na dwa etapy, półfinał oraz finał. Pierwszy z nich to test, (w większości wielokrotnego wyboru) w którym można było uzyskać 85 punktów. Tylko piątka najlepszych uczniów przeszła do finału. Niestety nasi uczniowie nie uzyskali odpowiedniej ilości punktów, ale część z nich uzyskała dobre wyniki i zakwalifikowała się do pierwszej 50-tki uczestników:


Borys Mateusz (kl. IA) – 61 punktów
Iwanowski Michał (kl. IA) – 54 punkty
Siłkowski Damian (kl. IIIB) – 53 punkty

Dodatkową atrakcją konkursu było spotkanie z Kevinem Anistonem (najpopularniejszy Anglik w Polsce), który w bardzo ciekawy i zabawny sposób opisywał swoje doświadczenia z nauką języków obcych. Obecnie włada on pięcioma językami oraz nauczył się języka migowego. Spotkanie z nim wywarło na nas wszystkich ogromne wrażenie.


Katarzyna Jastrzębska


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktywny uczeń
Biblioteka
UKS Jantar
NAU Zgłoś szkodę NWW
Stop dopalaczom

masz problem z narkotykami
potrzebujesz pomocy
dzwoń na bezpłatną infolinię
Państwowej Inspekcji Sanitarnej
0-800-060-800
Facebook
RSS
Wygenerowano w sekund: 1.23 - 29 zapytań MySQL 9,302,947 unikalnych wizyt