Październik 03 2023 20:37:32
Nawigacja
· Strona główna
· Artykuły
· Download
· FAQ
· Forum
· Linki
· Kategorie newsów
· Kontakt
· Galeria zdjęć
· Szukaj
Rekrutacja 2014/2015
· Podanie
· Oświadczenia Religia
Rok szkolny 2012/2013
· Dyrekcja szkoły
· Kadra pedagogiczna
· Programy nauczania 2012/2013
· Harmonogram dyżurów nauczycieli
· Podręczniki 2012/2013
· Kalendarz roku szkolnego
· Kalendarz maturzysty
· Egzaminatorzy
PZO nowa PP
· Język polski
· Historia kl. 1 PR
· Historia kl. 2 PR
· Historia i społeczeństwo kl. 2
· WOK kl. 1 PP
· WOS kl.1 PP
· WOS kl. 2 PR
· Matematyka
· Fizyka
· Język angielski
· Język niemiecki
· Język rosyjski
· Historia
· Geografia
· Biologia
· Chemia
· Informatyka PR
· EDB
· Podstawy Przedsiębiorczości
· Wychowanie fizyczne
Rok 2011/2012
· Zestaw podreczników
· Zestaw programów
Dokumenty szkolne
· Statut i WSO
· Regulamin ZFŚS
PSO
· Język polski
· Język angielski
· Język niemiecki
· Język rosyjski
· Matematyka kl. 1
· Matematyka kl. 2
· Matematyka kl. 3
· Chemia
· Informatyka
· Geografia
· PO
· TI
· Religia
· Wychowanie fizyczne
Absolwenci
· Podanie o duplikat świadectwa
· Absolwenci LO
· Absolwenci LE
· Absolwenci LOD
· Absolwenci LR
· Absolwenci ZSR
· Absolwenci ZSR-Grabowo
· Absolwenci ŚSZZ
Aktualnie online
· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 209,123
· Najnowszy użytkownik: uxozdgaful
Dni otwarte
Newsy

Zapraszamy na dzień otwarty
w LO im. Jana Pawła II
8 maja 2013
godz. 1300

Spotkanie z Henrykiem Kupcem
Newsy
Konkursu piosenek Beatles’ów ‘The Beatles Once Heard Never Forgotten’
Dnia 12 marca 2013 r. o godz. 12.00 odbyła się w Domu Kultury druga edycja wewnątrzszkolnego konkursu piosenek Beatles’ów ‘The Beatles Once Heard Never Forgotten’. W konkursie wzięli udział uczniowie:
Sara Sojko, Bartek Sztabiński, Marlena Jabłońska, Joanna Zackiewicz, Kamil Gutowski, Anita Ślimkowska, Karolina Korenkiewicz, Estera Uryn, Agnieszka Rucińska, Mieszko Mieruński, Przemek Chałas oraz Piotr Fiszer.
Każdy wykonawca zaśpiewał dwie dowolne kompozycje zespołu które były oceniane przez jury w składzie:
pan Remigiusz Chmiel, pan Krzysztof Szczerbowski, pani Maja Kowalewska i pan Piotr Sobczak.
1 miejsce przyznano trójce dziewcząt K. Korenkiewicz, E. Uryn i A. Ślimkowskiej.
Nagrodą był tablet i gitara klasyczna z futerałem
2 miejsce zajęła A. Rucińska która otrzymała cyfrowy aparat fotograficzny firmy Sony
3 nagrodę zdobyła Sara Sojko a był to zestaw głośników komputerowych firmy Creative oraz
słuchawki.
Nagroda publiczności powędrowała do Ady Karpińskiej która otrzymała odtwarzacz MP3
i słuchawki.
Ponadto każdy uczestnik konkursu otrzymał wartościowe nagrody tj. kosmetyki, słodycze, art. gospodarstwa domowego oraz pendrive USB o poj. 8GB.Konkursu piosenek Beatles’ów ‘The Beatles Once Heard Never Forgotten’
Akcja krwiodawcza
NewsyDzięki Gołdapskiemu Stowarzyszeniu Honorowych Dawców Krwi, przy współpracy nauczycielek Kornelii Oczkowskiej i Grażyny Górko, w poniedziałek, po raz kolejny odbyła się akcja krwiodawcza w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II. Krew oddało 17 uczniów i dwóch pracowników szkoły. Mamy nadzieję, że w przyszłości (podobnie jak w latach ubiegłych) będzie więcej chętnych uczniów do dzielenia się swoją krwią. Wszystkim, którzy zrobili to w poniedziałek serdecznie dziękujemy.
Lista osób, które oddały krew:
1. Sadowski Rafał
2. Dębowski Wojciech
3. Brukało Edyta
4. Charkiewicz Paweł
5. Faliński Michał
6. Kamczycki Adam
7. Baćkun Paweł
8. Ulewicz Michał
9. Sidorowicz Krystian
10. Wójcik Marcin
11. Kisłowski Filip
12. Wilczewski Józef
13. Giedrojć Piotr
14. Ślimkowska Klaudia
15. Sitnik Daria
16. Gutowski Kamil
17. Rogala Joanna
18. Oczkowska Kornelia
Sukces ucznia gołdapskiego liceum
W dniach 9-10 marca w Warszawie odbyły się eliminacje Centralne LIV Olimpiady Wiedzy o Polsce i świecie współczesnym pt: „Kultura w życiu społecznym”, do której zakwalifikował się uczeń klasy IIIA Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II - Andrzej Adamowicz.
Jego udział zakończył się pełnym sukcesem. Został ona laureatem szczebla centralnego zajmując 5 miejsce w kraju. Tak wysoka lokata zapewnia mu ocenę celującą na świadectwie ukończenia szkoły z wiedzy o społeczeństwie, zwolnienie z matury z tego przedmiotu oraz prawo studiowania na wybranym kierunku humanistycznym. Andrzej Adamowicz przygotowywał się do olimpiady pod kierunkiem nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie Ryszarda Wrzoska.Od Ogłoszenia
Gołdapscy licealiści z wizytą w Suwałkach
Newsy

W piątek 1 marca 2013r. grupa młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi wzięła udział w wycieczce do Suwałk. Organizatorem i kierownikiem wyjazdu była pani Agnieszka Kamińska, nauczyciel języka polskiego. Opiekę nad uczniami sprawowała również pani Agata Sakowska, wychowawczyni klasy II b.


Głównym punktem wyjazdu była wizyta w Muzeum im. Marii Konopnickiej. W tajniki biografii i twórczości pisarki epoki pozytywizmu wprowadziła pani przewodnik Barbara Pukaczewska. Młodzież zwiedziła także wystawę czasową: „Suwalczanki. Historie opowiedziane szeptem zachwytu”, prezentującą kobiety, które współtworzyły dzieje miasta.


W programie wycieczki znalazła się także wizyta w Cinema Lumiere. Uczniowie obejrzeli film „Syberiada polska” w reżyserii Janusza Zaorskiego, przedstawiający dramatyczne losy Polaków deportowanych w latach 40. na Syberię.


Spektakl „Utracone marzenia”
Uczniowie naszej szkoły mieli ostatnio okazję obejrzeć spektakl profilaktyczny skierowany właśnie do nich, wystawiony przez teatr „KURTYNA” z Krakowa. Widowisko pt. „Utracone marzenia” opowiada historię Tomka i Marysi, nastolatków których losy połączyło dramatyczne zdarzenie. Tomek, 18-letni uczeń liceum, zdał egzamin na prawo jazdy i od kilku dni posiada upragnione „prawko”. Jest szczęśliwy ponieważ okupił to stresem i paroma podejściami egzaminacyjnymi. Marysia to gimnazjalistka, zakochana od dziecka w gimnastyce artystycznej. Sport jest jej pasją, poświęca mu każdą wolną chwilę , obecnie przygotowuje się do egzaminów do szkoły sportowej. Dzień przed egzaminem trafia do szpitala. Potrącił ją Tomek, który jechał samochodem zbyt szybko i był pod wpływem alkoholu. Głupota i nierozwaga młodego chłopaka niszczy karierę i marzenia młodej dziewczynie.
Spektakl miał na celu uświadomienie młodzieży, że alkohol wypity nawet w niewielkiej ilości spowalnia reakcję kierowcy. Dorosłość to podejmowanie mądrych i odpowiedzialnych decyzji bez narażania siebie i innych na utratę zdrowia.


Grażyna Górko

Spektakl

Młody Polak obywatelem Europy – konkurs na esej
Konkursy

Samorząd Województwa zaprasza uczniów kl. III gimnazjów oraz kl. I i II szkół ponadgimnazjalnych z subregionu ełckiego (powiaty: ełcki, giżycki, olecki, piski, gołdapski, węgorzewski) do wzięcia udziału w konkursie na esej „Młody Polak obywatelem Europy”. Konkurs ma na celu propagowanie tematyki europejskiej wśród młodzieży naszego regionu w kontekście ogłoszenia roku 2013 Europejskim Rokiem Obywateli. Nagrodą w konkursie, dla 3 najlepszych autorów esejów, będzie wyjazd z opiekunem do Brukseli we wrześniu 2013 roku. Podczas dwudniowego pobytu młodzież zapozna się z działalnością warmińsko-mazurskiej reprezentacji w stolicy Europy oraz instytucji europejskich. W organizację pobytu zaangażowane będzie Biuro Regionalne Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Brukseli.


Prace, za pośrednictwem szkoły, należy nadsyłać lub dostarczyć do 5 kwietnia 2013 roku na adres: Biuro Regionalne Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, ul. Kajki 10, 19-300 Ełk, z dopiskiem „Konkurs”. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 9 maja 2013 roku podczas wojewódzkich obchodów Dnia Europy, które odbędą się w tym roku w Ełku.


Regulamin konkursu
Jan Paweł II świadek i nauczyciel wiary
Konkursy

XIII Konkursu Fotograficznego i Plastycznego - edycja międzynarodowa
pt. „Jan Paweł II świadek i nauczyciel wiary”
Wadowice 2013 r.


„Czyny przemawiają więcej niż słowa, jesteście wezwani do świadczenia waszym życiem na co dzień, że naprawdę wierzycie w to, że Jezus Chrystus jest Panem”.

Jan Paweł IICele konkursu:
1. Kształtowanie właściwych postaw i zachowań zgodnych nauką i postawą życiową Ojca Świętego Jana Pawła II.

2. Zwrócenie uwagi młodego człowieka na znaczenie słowa: : wiara w kontekście postawy i nauk Jana Pawła II, ze szczególnym uwzględnieniem poszanowania praw bliźniego, ludzi słabszych, biednych, chorych, dzieci.

3. Skłonienie młodych ludzi do refleksji nad swoim życiem, do kształtowania własnej tożsamości kulturalnej i religijnej oraz szukania właściwej drogi życiowej.

Regulamin konkursu

XVIII WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI POEZJI KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO
Konkursy

XVIII WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI POEZJI
KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO
POD PATRONATEM WARMIŃSKO – MAZURSKIEGO KURATORA OŚWIATY
ORAZ STAROSTY POWIATU EŁCKIEGO
ORGANIZATOR
Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku


22 lutego w Ełku odbył się finał XVIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji K. K. Baczyńskiego POD HASŁEM „Nie tylko Julia na balkonie…”.


Dwie laureatki etapu szkolnego: Gabriela Karbowska (1b) i Angelika Kamińska (3c), które pojechały do Ełku wraz z opiekunem, wzięły udział w konkursie.


Angelika Kamińska otrzymała WYRÓŻNIENIE w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Natomiast konkurs plastyczny w tej samej kategorii WYGRAŁA Inez Łaguna (1c), która nadesłała pracę pt. Eurydyka.


GRATULACJE !!!!!!!!!!!!!Orfeusz
Newsy
14 marca 2013 r. czwartek 8:30
11:00
15 marca 2013 r. piątek 8:30
11:00

18 marca 2013 r. poniedziałek 8:30
11:00
19 marca 2013 r. wtorek 8:30
11:00
20 marca 2013 r. środa 8:30
11:00

sala widowiskowa
Ełckiego Centrum Kultury

bilet: 10 zł

W przypadku zainteresowania naszą ofertą prosimy o kontakt:
Biuro Obsługi Widzów: tel. 87 621 52 45 e-mail: promocja@eck.elk.pl

czas trwania: 60 min.

Oferta dla szkół gimnazjalnych i średnich

Spektakl oparty jest na mitologicznej historii Orfeusza, który w poszukiwaniu miłości swojego życia przekracza barierę świata żywych i udaje się w mroczne podziemia Tartaru, gdzie ma nadzieję odnaleźć ukochaną Eurydykę.

Opowieść ta zainspirowała autora scenariusza do ukazania współczesnej widowni, jak przypadek i zbieg okoliczności mogą odwrócić ludzki byt. To taneczna opowieść przeniesiona we współczesny świat, w której każdy widz odnajdzie symboliczne odbicie swoich życiowych wyborów. To także pretekst, aby pokazać, do jak wielkich jesteśmy zdolni poświęceń.
Występują:
Beata Akierman, Paulina Aktar, Aleksandra Fiergelewska, Weronika Kaszak, Monika Makowska, Joanna Markowska, Alicja Polakowska, Anna Szmurło, Aleksandra Wielgat, Monika Wielgat, Paulina Witaszczyk, Adrianna Zańko, Agnieszka Zyskowska
Maurycy Ladziński, Michał Merchelski, Artur Milewski, Krzysztof Murzyn, Rafał Parzych, Jan Szahidewicz, Rafał Szczech, Dawid Tekień

Scenariusz i reżyseria: Piotr Witaszczyk
Choreografia: Magdalena Witaszczyk, Artur Milewski
Wykonanie kostiumów: Teresa Waszkiewicz
Światło: Artur Milewski
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktywny uczeń
Biblioteka
UKS Jantar
NAU Zgłoś szkodę NWW
Stop dopalaczom

masz problem z narkotykami
potrzebujesz pomocy
dzwoń na bezpłatną infolinię
Państwowej Inspekcji Sanitarnej
0-800-060-800
Facebook
RSS
Wygenerowano w sekund: 1.43 - 29 zapytań MySQL 9,359,420 unikalnych wizyt