Grudzień 03 2023 15:07:29
Nawigacja
· Strona główna
· Artykuły
· Download
· FAQ
· Forum
· Linki
· Kategorie newsów
· Kontakt
· Galeria zdjęć
· Szukaj
Rekrutacja 2014/2015
· Podanie
· Oświadczenia Religia
Rok szkolny 2012/2013
· Dyrekcja szkoły
· Kadra pedagogiczna
· Programy nauczania 2012/2013
· Harmonogram dyżurów nauczycieli
· Podręczniki 2012/2013
· Kalendarz roku szkolnego
· Kalendarz maturzysty
· Egzaminatorzy
PZO nowa PP
· Język polski
· Historia kl. 1 PR
· Historia kl. 2 PR
· Historia i społeczeństwo kl. 2
· WOK kl. 1 PP
· WOS kl.1 PP
· WOS kl. 2 PR
· Matematyka
· Fizyka
· Język angielski
· Język niemiecki
· Język rosyjski
· Historia
· Geografia
· Biologia
· Chemia
· Informatyka PR
· EDB
· Podstawy Przedsiębiorczości
· Wychowanie fizyczne
Rok 2011/2012
· Zestaw podreczników
· Zestaw programów
Dokumenty szkolne
· Statut i WSO
· Regulamin ZFŚS
PSO
· Język polski
· Język angielski
· Język niemiecki
· Język rosyjski
· Matematyka kl. 1
· Matematyka kl. 2
· Matematyka kl. 3
· Chemia
· Informatyka
· Geografia
· PO
· TI
· Religia
· Wychowanie fizyczne
Absolwenci
· Podanie o duplikat świadectwa
· Absolwenci LO
· Absolwenci LE
· Absolwenci LOD
· Absolwenci LR
· Absolwenci ZSR
· Absolwenci ZSR-Grabowo
· Absolwenci ŚSZZ
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 224,698
· Najnowszy użytkownik: asofueitiwoy
Nowy zarząd SU wybrany!
Newsy

21.11.2012 r.


Nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego wybrany!

19 listopada 2012 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2012/2013. Przeprowadziła je Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: Sara Sojko, Sylwia Brzostowska, Elżbieta Dąbrowska i Jakub Łukjaniuk. Nowością w tym roku było to, że aby umożliwić uczniom skorzystanie z powszechnego prawa wyborczego, „punkt wyborczy” umieszczono na korytarzu pierwszego piętra. Głosowanie odbywało się na wszystkich przerwach, aż do siódmej lekcji. Mimo to zainteresowanie licealistów wyborami okazało się słabe. W wyborach wzięło udział zaledwie 116 uczniów. Frekwencja wyborcza w skali całej szkoły wyniosła 35,80 %. Oddano 114 głosów ważnych i 4 głosy nieważne.
W wyborach startowali następujący uczniowie, którzy uzyskali odpowiednio poparcie:

1. Karolina Korenkiewicz, kl. 1a 13 głosów
2. Agnieszka Karolina Wojtkiewicz, kl. 1b 9 głosów
3. Kacper Małachwiej, kl.1c 23 głosy
4. Tomasz Sawczyszyn, kl. 1c 5 głosów
5. Ewa Fiodorowicz, kl. 2a 31 głosów
6. Mateusz Ciołek, kl. 2b 5 głosów
7. Piotr Staniaszek, kl. 2c 25 głosów
8. Adrianna Dzienis, kl. 2 d, 4 głosy
9. Agata Sieczkowska, kl. 2d 3 głosy

W związku z czym, do Zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2012/2012 zostali wybrani:

1. Ewa Fiodorowicz, kl. 2 a - Przewodnicząca Zarządu SU.
2. Piotr Staniaszek, kl. 2 c - Zastępca Przewodniczącego.
3. Karolina Korenkiewicz, kl.1 a - Sekretarz Zarządu SU.
4. Kacper Małachwiej, kl.1 c - Rzecznik Praw Ucznia

21 listopada odbyła się konferencja sprawozdawczo-wyborczo Rady Samorządu Uczniowskiego naszego Liceum. Przewodnicząca dotychczasowego Zarządu, Ania Klimaszewska przedstawiła na niej sprawozdanie z działalności samorządu w roku szkolnym 2011/2012. Głos zabrała także Ewa Fiedorowicz, która będzie kierować samorządem uczniowskim w tym roku. Podziękowała ona kolegom i koleżankom za udzielone poparcie i zaprosiła do współpracy w przygotowaniu planu pracy na najbliższy rok.

Marek Milewski


Pierwszaki i ,,Ferdydurke”
Newsy

14 Listopada uczniowie klasy 1 A oraz 1 B naszego liceum wraz z panem Markiem Milewskim oraz panią Agnieszką Kamińską udali się na wycieczkę do Białegostoku. A w jakim celu ? Na obejrzenie spektaklu pt. ,, Ferdydurke” Witolda Gombrowicza w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki.


Uczniom klas trzecich, umawiających ową lekturę, perspektywa oglądania spektaklu może wydawać się nieciekawa, wręcz żmudna. Lecz uwierzcie - było zupełnie inaczej. Nie można zaprzeczyć, że interpretacja sztuki jest bardzo trudna. Jednak lekkość, z jaką została ona przedstawiona wiele wyjaśnia oraz zachęca do sięgnięcia po lekturę, której przyswojenie na pewno nie sprawi nam już tak dużej trudności. Można by powiedzieć, że spektakl był dla nas przystawką, przed ucztą samodzielnego czytania ,,Ferdydurke”.


Uczniowie LO z wizytą w Urzędzie Gminy
Newsy

2012.11.21


Uczniowie LO z wizytą w Urzędzie Gminy

Realizując nową podstawę programową nauczania wiedzy o społeczeństwie klasy pierwsze naszego liceum odwiedziły 19 listopada gołdapski Urząd Gminy. Stało się to możliwe, dzięki uprzejmości Pani Jolanty Mogilnickiej, która z wielką gościnnością oprowadziła licealistów po najważniejszych pomieszczeniach Urzędu. Odwiedziliśmy Salę Konferencyjną, Salę Ślubów, „kwaterę główną” Straży Miejskiej, Wydziały Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych oraz Urząd Stanu Cywilnego. Najbardziej emocjonującym momentem wyprawy stało się spotkanie z Burmistrzem Gołdapi, Panem Markiem Mirosem, który nie tylko zaprosił całą klasę 1 b do swego gabinetu, ale też powitał każdego ucznia uściskiem ręki.


Celem głównym wycieczki było przede wszystkim poznanie przez licealistów zasad funkcjonowania samorządu gminnego oraz nabycie praktycznych umiejętności poruszania się i załatwiania podstawowych spraw obywatelskich w urzędzie gminy, takich jak na przykład uzyskanie dowodu osobistego. Jeszcze raz dziękujemy urzędnikom z gołdapskiego Urzędu Gminy, w tym w szczególności Pani Sekretarz za możliwość odbycia takiej lekcji.Marek Milewski

94 rocznia Odyskania Niepodległości LO
Wydarzenia
Nasza młodzież uczciła dzień 11 listopada!!!!!!!!!!!
Wszyscy świętowali w niedzielę Święto Niepodległości, a my, z racji dnia wolnego, 12 listopada 2012 roku. Mimo tego opóźnienia nie było wcale mniej uroczyście! Wręcz przeciwnie! Dwie uroczystości skumulowały się w jednej! Na samym początku odbyło się uhonorowanie sztandaru naszego liceum, a później wystąpiła młodzież, która w nieco zabawny sposób zaprezentowała historię Polski, zmierzającą do niepodległości.
Po przemówieniach: dyrektora Grzegorza Klimaszewskiego i starosty gołdapskiego Andrzeja Ciołka nastąpił uroczysty moment uhonorowania sztandaru szkoły przez Prezesa Zarządu Koła Powiatowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Gołdapi, pana Mieczysława Sztabińskiego. W jego przemówieniu padły uroczyste słowa, które, parafrazując, dotyczyły zasług naszego liceum dla Związku Kombatantów, opierających się na społecznej wytrwałości w krzewieniu ruchu kombatanckiego oraz jego pięknych tradycji. Na koniec pan Sztabiński pogratulował nadania orderu i wyraził nadzieję dalszej obopólnej współpracy.
Drugą część uroczystości nasza młodzież postanowiła oprzeć na humorze, by cieszyć się ze święta, bez wspominania narodowych porażek. W kabaretowym występie przygotowanym przez pana Marka Milewskiego i panią Kornelię Oczkowską uczniowie pokazali fantastyczne aktorskie umiejętności.
I tak pierwszy skecz dotyczył czasów króla Mieszka I i jego niezbyt kurtuazyjnej próby zerwania z Dobroniegą w celu zawarcia chrześcijańskiego małżeństwa z czeską księżniczką. Drugi opiewał nasze zmagania z krzyżakami, trzeci w zabawny sposób odzwierciedlił zabory, kolejny zaś prezentował rzekomą próbę przedarcia się marszałka Piłsudskiego na stronę rosyjską – przy kluczowym wpływie niesamowitych doradców. Następnie przenieśliśmy się do Jałty, gdzie główną rolę odegrała kelnerka, zamiast „wielkiej trójki”, a w finiszu obejrzeliśmy próbę zorganizowania strajku w stoczni gdańskiej.
Tak więc „zrzuciliśmy z ramion płaszcz Konrada”! Dziś mamy chleb na stole, nie noże, widzimy kwiaty, zamiast pogorzelisk. Warto czcić każdą kolejną rocznicę odzyskania naszej Niepodległości – przez duże „N”. A czy to dziwne, że na wesoło? Ja myślę, że nie. Z tego, co dobre, należy się cieszyć.
Właśnie teraz. Zawsze. Na potwierdzenie zacytuję słowa naszego pana dyrektora – dziś powiedział: „Żyjemy w pięknych czasach”.
A wracając do gry aktorskiej – to wyśmienicie grali: z klasy I „a”: Anita Ślimkowska, Basia Skrodzka, Estera Uryn, Karolina Korenkiewicz, Michał Iwanowski, Kuba Łukjaniuk, i Patryk Koczara. Z klasy I „b” Gabrysia Karbowska, Monika Świąder i Paweł Mentel, z II „a” już niemalże aktorskie „gwiazdy”: Estera Szułczyńska, Inez Sala, Aleksandra Milewska, Piotr Fiszer, Mieszko Mieruński, Jakub Bartos, Patryk Siejwa, Przemek Chałas i Dawid Sobolewski. Naszymi fantastycznymi konferansjerami byli z kolei – Gabrysia Mądzik z klasy I „c” i „sprawdzony” już prowadzący Bartek Sztabiński z klasy III „c”. Wszystkim dziękujemy i gratulujemy!!!11 listopada
Konkurs ekologiczno-plastyczny o BATERIACH
Konkursy
W ramach publicznej kampanii edukacyjnej Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłasza konkurs plastyczny na plakat upowszechniający prawidłowe postępowanie ze zużytymi bateriami i akumulatorami.

Konkurs ekologiczny nawiązuje do ustawy o bateriach i akumulatorach, która określa m.in. jak postępować w sytuacjach wprowadzania do obrotu oraz stosowania baterii i akumulatorów, a także gospodarowania nimi jako odpadami w momencie, gdy zostały zużyte i nieprzydatne ich użytkownikom.

Konkurs adresowany jest do dzieci, uczniów i młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej oraz wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych.

Autorom najlepszych plakatów zostaną przyznane atrakcyjne nagrody w postaci kamer, aparatów fotograficznych, smartfonów, konsoli do gier, rowerów oraz zestawów klocków i zabawek.

Prace konkursowe należy dostarczyć lub przesłać listownie do 30 listopada 2012 r. na adres Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, ul. Głowackiego 17, 10-447 Olsztyn z dopiskiem: „Konkurs ekologiczny”.

Wyniki zostaną ogłoszone w terminie do 10 grudnia 2012 r.
Regulamin konkursu
Zakończenie roku szkolnego 11/12
Newsy
Zakończenie roku szkolnego 11/12
I Edycja Akcji Warto być dobrym zakończona!

Gołdapskie Liceum zakończyło I edycję akcji „Warto być dobrym” organizowanej przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i UNESCO. Dzieci z 1500 szkół w całej Polsce brały udział w konkursie na dobre uczynki. Laureaci akcji z każdej placówki otrzymali rower górski marki KROSS.


Akcja "Warto być dobrym" to największa, interdyscyplinarna kampania edukacyjna w Polsce, kreująca dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych ludzi, a także premiująca zachowania prospołeczne oraz wolontariat. Głównym elementem akcji był konkurs, skierowany do uczniów 1500 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, który każda szkoła prowadziła samodzielnie na podstawie tych samych zasad i z tą samą nagrodą główną – rowerem górskim marki KROSS. Nasza młodzież konkurowała w trzech kategoriach: pomoc drugiemu człowiekowi, zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną oraz działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska.


Akcję, którą wymyśliło Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła”, po raz pierwszy realizowano w kilkudziesięciu śląskich szkołach w 2003 roku. W tym roku Stowarzyszenie opracowało nową formułę projektu i po raz pierwszy przeprowadzono go w takiej skali, w szkołach w całej Polsce. Każda placówka dostała w paczce rower, pakiet multimedialny do szkolnej biblioteki oraz baner akcji do powieszenia wraz z rowerem na szkolnym korytarzu. Kolorowy baner oprócz logo patronów i sponsorów głównych, posiada 52 miejsca na naklejki, które może wykupić prawie każda firma lub osoba prywatna przykładając jednocześnie rękę do czynienia dobra. Jedna naklejka to koszt 100 zł.


W tegorocznej edycji Akcji wzięło udział w naszym Liceum siedmiu uczniów, którzy wywiązali się z zaplanowanych przez siebie zadań. Są to Angelika Jabłońska (kl.1a), Adrianna Dzienis (kl.1d), Ewa M. Sidor (kl.2a), Elżbieta Dąbrowska (kl.2d), Michał Faliński (kl.2e), Dagmara Chałupa (kl.3c) i Martyna Kacynel (kl.3e). Na podstawie wspólnej decyzji komisji szkolnej oraz uczestników konkursu nagrodę główną – rower górski marki KROSS otrzymała Martyna Kacynel.


Akcja „Warto być dobrym" w tym roku szkolnym niestety nie przyczyniła się do znaczącego wzrostu zainteresowania tematyką społeczną w naszej szkole. Liczba uczniów, którzy wzięli udział w konkursie, wydaje znikoma. Cele i założenia Akcji zyskały uznanie wśród nauczycieli. Zarazem jej wyniki wykazały konieczność dalszej pracy w kierunku kształtowania prospołecznych postaw naszej młodzieży.


Stowarzyszenie ,,Przyjazna Szkoła" jest największą organizacją pozarządowa działającą w sektorze edukacji w Polsce. Swoimi projektami i akcjami obejmuje cały kraj i prawie 8000 szkół partnerskich. Organizacja, która przekazała już na rozwój edukacji 27 mln zł, zbiera także 1% na rozwój edukacji w polskich szkołach, przekazując im środki, które dostaje od rodziców ze wskazaniem na nie. Więcej o stowarzyszeniu można się dowiedzieć na stronie www.ps.org.pl a o akcji na stronie www.wartobycdobrym.pl.Marek Milewski, szkolny koordynator Akcji

Uroczyste zakończenie roku 2011/2012

Ogłoszenie

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012
odbędzie się 29.06.2012r. o godz. 9:00.

E-belfer
Profilaktyka dotycząca uzależnień
W piątek 01.06.2012r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Gołdapi, uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w warsztatach profilaktycznych dotyczących uzależnień. Panie z Pracowni Profilaktycznej „KROKUS” z Krakowa dyskutowały z uczniami na temat narkotyków i alkoholu, głównie o skutkach i konsekwencjach zażywania tych środków.
Warsztaty odbyły się dzięki Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gołdapi, która zaprosiła specjalistów i sfinansował całość.

Grażyna Górko
Odnawialne źródła energii
KonkursySzanowni Państwo!

Zapraszamy wszystkich uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa warmińsko-mazurskiego do wzięcia udziału w konkursie "Przyroda źródłem energii odnawialnej".


Konkurs ma na celu popularyzację wiedzy nt. odnawialnych źródeł energii oraz ich znaczenia dla człowieka oraz przyrody. Przedmiotem konkursu jest prezentacja multimedialna lub fotoreportaż promujący odnawialne źródła energii.

Informacje dotyczące konkursu znajdują się w linkach poniżej:

1) ZGŁOSZENIE DO KONKURSU

http://cee.elk.pl/uploads/OZE%20Mój%20szkolny%20zakąte/Przyroda%20źródłem..._ZGŁOSZENIE.pdf

2) REGULAMIN KONKURSU

http://cee.elk.pl/uploads/OZE%20Mój%20szkolny%20zakąte/Przyroda%20źródłem%20energii%20odnawialnej_gimn.-ponadgimn..pdf
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktywny uczeń
Biblioteka
UKS Jantar
NAU Zgłoś szkodę NWW
Stop dopalaczom

masz problem z narkotykami
potrzebujesz pomocy
dzwoń na bezpłatną infolinię
Państwowej Inspekcji Sanitarnej
0-800-060-800
Facebook
RSS
Wygenerowano w sekund: 0.79 - 29 zapytań MySQL 9,608,827 unikalnych wizyt