Grudzień 03 2023 15:39:24
Nawigacja
· Strona główna
· Artykuły
· Download
· FAQ
· Forum
· Linki
· Kategorie newsów
· Kontakt
· Galeria zdjęć
· Szukaj
Rekrutacja 2014/2015
· Podanie
· Oświadczenia Religia
Rok szkolny 2012/2013
· Dyrekcja szkoły
· Kadra pedagogiczna
· Programy nauczania 2012/2013
· Harmonogram dyżurów nauczycieli
· Podręczniki 2012/2013
· Kalendarz roku szkolnego
· Kalendarz maturzysty
· Egzaminatorzy
PZO nowa PP
· Język polski
· Historia kl. 1 PR
· Historia kl. 2 PR
· Historia i społeczeństwo kl. 2
· WOK kl. 1 PP
· WOS kl.1 PP
· WOS kl. 2 PR
· Matematyka
· Fizyka
· Język angielski
· Język niemiecki
· Język rosyjski
· Historia
· Geografia
· Biologia
· Chemia
· Informatyka PR
· EDB
· Podstawy Przedsiębiorczości
· Wychowanie fizyczne
Rok 2011/2012
· Zestaw podreczników
· Zestaw programów
Dokumenty szkolne
· Statut i WSO
· Regulamin ZFŚS
PSO
· Język polski
· Język angielski
· Język niemiecki
· Język rosyjski
· Matematyka kl. 1
· Matematyka kl. 2
· Matematyka kl. 3
· Chemia
· Informatyka
· Geografia
· PO
· TI
· Religia
· Wychowanie fizyczne
Absolwenci
· Podanie o duplikat świadectwa
· Absolwenci LO
· Absolwenci LE
· Absolwenci LOD
· Absolwenci LR
· Absolwenci ZSR
· Absolwenci ZSR-Grabowo
· Absolwenci ŚSZZ
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 224,698
· Najnowszy użytkownik: asofueitiwoy
Wzorowa rodzina Powiatu Gołdapskiego
Konkursy

KONKURS NA WZOROWĄ RODZINĘ POWIATU GOŁDAPSKIEGONie bez powodu twierdzi się, że „rodzina to jest siła”. Rodzina daje poczucie bezpieczeństwa, pomaga uwierzyć w siebie, wspiera w działaniach i realizowaniu marzeń, planów.
Jeśli znasz rodzinę, która Twoim zdaniem zasługuje na miano „WZOROWEJ RODZINY POWIATU GOŁDAPSKIEGO” namów ją, aby zgłosiła się do konkursu, albo zgłoś ją uzyskując jej zgodę. Uzasadnij, dlaczego właśnie ta rodzina zasługuje na tytuł „WZOROWEJ RODZINY POWIATU GOŁDAPSKIEGO”.

Dla zwycięzców zapewniamy atrakcyjne nagrody.
Wręczenie nagród odbędzie się 14 czerwca br. podczas uroczystego zakończenia XIV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny w Gołdapi.
W razie niejasności związanych z regulaminem prosimy o kontakt telefoniczny z p. Małgorzatą Gryszkowską tel. 87/ 615 24 73 lub z p. Anetą Skrzypkowską, tel. 87 615 44 16.

Regulamin i karta zgłoszenia na stronie Powiatu Gołdapskiego:
http://www.powiatgoldap.pl/index.php/component/k2/item/1005-konkurs-na-wzorow%C4%85-rodzin%C4%99-powiatu-go%C5%82dapskiego
Konkurs ekologiczny Poznajmy Sarnę
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Suwałkach ma przyjemność zaprosić wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich do udziału w konkursie ekologicznym "Poznajemy Sarnę 2012".

Formularze można pobrać w formie elektronicznej ze strony ZO PZŁ Suwałki : www.pzl.suwalki.pl
w zakładce Tradycje- Poznajemy Sarnę.

Prosimy o zgłoszenie uczestnictwa przed przystąpieniem do realizacji zadań konkursowych w jak najszybszym terminie.

Adres : Zarząd Okręgowy PZŁ w Suwałkach, ul. 1-go Maja 25, 16-400 Suwałki
bądź drogą elektroniczną e-mail : zo.suwalki@pzlow.pl

Z poważaniem,

Jan Goździewski - Łowczy Okręgowy
Mój zielony zakątek
Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy nauczycieli do wzięcia udziału w warsztatach dotyczących planowania zagospodarowania przestrzeni zielonej wokół placówki oświatowej zorganizowanych w ramach konkursu "Mój zielony zakątek"

UWAGA!!! W warsztatach mogą wziąć udział nie tylko uczestnicy konkursu, ale wszyscy zainteresowani!!!!

Warsztaty będą składać się z dwóch części:
1) "Tworzenie koncepcji ogrodu" Urszula Chojnowska, architekt krajobrazu, należy wziąć ze sobą:
- rozrysowany plan ogródka w skali 1:100(kontur ogrodu jako materiał do pracy na warsztatach z naniesionymi elementami stałymi oraz usytuowanie względem stron świata),
- zdjęcia ogródka w dowolnej formie.

2)"Związki między poszczególnymi elementami środowiska oraz zależności między działalnością człowieka a środowiskiem" Stanisław Jurczak, instruktor okręgowy Ogrodów Działkowych w Ełku.

Termin: 21 maj 2012 w godz. 13:00-16:00

Miejsce: Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, ul. Parkowa 12

Zgłoszenia: do 18 maja 2012

Kontakt:87 610 16 24, e-mail:a.nikonowicz@cee.elk.pl
Zdzisław Preisner
Newsy

Otwarcie wystawy
11 maja 2012 r.
(piątek)
godz. 17.00
galeria ŚLAD
Ełckiego Centrum Kultury
Podczas otwarcia wystawy odbędzie się prelekcja
Zdzisława Preisnera
"Dzień geografa - podróżnika"

wystawa czynna do
30 maja 2012 r.
wstęp wolny

Żywa lekcja historii
Newsy

Gołdap, 02 maja 2012 r.


Żywa lekcja historii w Liceum


25 kwietnia 2012 roku w naszej szkole z inicjatywy pana Mieczysława Sztabińskiego, Prezesa Zarządu Koła Powiatowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Gołdapi, odbyło się spotkanie weteranów oraz pionierów polskiego osadnictwa na ziemi gołdapskiej po II wojnie światowej. W żywej lekcji historii oprócz pani Laurencji Skalmierskiej i pana Józefa Bombały wzięli także udział Starosta Gołdapski Andrzej Ciołek, Dyrektor LO Grzegorz Klimaszewski oraz uczniowie klas pierwszych i drugich.


Celem spotkania było podtrzymanie międzypokoleniowej więzi oraz prezentacja młodzieży dorobku pokolenia Polaków, które przeżyło trudne czasy ostatniej wojny oraz brało udział w odbudowie kraju po spowodowanych przez nią zniszczeniach. Inicjatywa pana Mieczysława Sztabińskiego spotkała się z żywym zainteresowaniem uczniów. Mamy nadzieję, że spotkania takie w przyszłości będą odbywały się częściej.


Marek Milewski


Pożegnanie klas trzecich w Liceum - 27 kwietnia 2012

Pożegnanie klas trzecich w Liceum -27 kwietnia 2012

27 kwietnia 2012 roku w Sali widowiskowej Domu Kultury odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły średniej dla uczniów klas trzecich - tegorocznych maturzystów.
Wśród gości zaproszonych nie zabrakło starosty powiatu pana Andrzeja Ciołka oraz przewodniczącego Rady Rodziców Leszka Retla. Przybyła również komendant Hufca ZHP druhna Teresa Polnik.
Uroczystość rozpoczęto tradycyjnym hymnem państwowym, po czym nastąpiły liczne przemówienia, w których były życzenia pomyślności i sukcesów w dalszych poczynaniach absolwentów, bo całej uroczystości przyświecał cytat siedemnastowiecznej desideraty „Niech Twoje osiągnięcia zarówno jak plany będą dla Ciebie źródłem radości”.
Uczniowie klas drugich pod kierunkiem pani Urszuli Wrzosek zamiast przemówień dedykowali maturzystom piękne poetyckie przesłanie składające się tekstu desideraty i mądrych pięknie wykonanych piosenek
Po montażu poetycko-muzycznym nastąpiła oficjalna część uroczystości.25 uczniów klas trzecich otrzymało z rąk pana dyrektora Grzegorza Klimaszewskiego świadectwa z wyrodnieniem a ich rodzice podziękowania i gratulacje za dobre wychowanie swoich dzieci. Był to wzruszający moment nie tylko dla wyróżnionych ale i dla wszystkich obecnych na sali.
Następnie świadectwa otrzymali wszyscy uczniowie a gratulacje i kwiaty wręczali ich następcy uczniowie klas drugich. Były też nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców za dobrą naukę i pracę na rzecz szkoły.
Dyplomami i nagrodami książkowymi zostali nagrodzeni uczniowie klas trzecich wyróżniający się sukcesami w sporcie , działalnością charytatywną i harcerską.
Na zakończenie uczeń klasy III c Piotr Budziński podziękował dyrekcji, administracji i Radzie Pedagogicznej za pracę na rzecz kończącej właśnie edukację w szkole średniej młodzieży.
Były też kwiaty - symbol wdzięczności i sympatii.

Redakcja Urszula Wrzosek


Zakończenie roku dla maturzystów - 2012
Transplantacja? Jesteśmy na TAK!
NewsyMłodzież naszej szkoły w marcu bieżącego roku przyłączyła się do Ogólnopolskiej Kampanii Drugie życie – Transplantacja – masz dar uzdrawiania. Jej celem jest zwiększenie informacji o tej formie niesienia bliźnim pomocy i, co za tym idzie, świadomego wyboru: akceptacji lub sprzeciwu wobec deklaracji oświadczeń woli. Nasi licealiści stwierdzili jednoznacznie – jestem na tak! Rozpropagowali plakaty, sami zrobili transparenty i afisze, a nad całą akcją objął patronat nasz starosta Andrzej Ciołek. 11 kwietnia młodzież wraz z dyrektorem Grzegorzem Klimaszewskim i oczywiście panem starostą ruszyła przy muzyce i śpiewie na ulice naszego miasta, by poprzeć ideę transplantacji narządów, a tym samym ideę czynienia dobra. Idąc w pochodzie, licealiści rozdawali mieszkańcom Gołdapi oświadczenia woli. Opiekunem młodzieży była pani pedagog Grażyna Górko, a koordynatorem akcji Kornelia Oczkowska. Oby tak dalej!
Z czym kojarzy Ci się Informatyka?
Konkursy
Konkurs twórczości uczniowskiej
„Z czym kojarzy Ci się Informatyka?”
skierowany jest do uczniów liceów ogólnokształcących
z terenu całej Polski.

Pracę należy wykonać w jednej z niżej podanych form:
- plakat (w wersji papierowej lub komputerowej),
- prezentacja multimedialna,
- film (nagrany dowolnym sprzętem elektronicznym),
- komiks (w wersji papierowej lub komputerowej),
- piosenka,
- poezja.
Gotową pracę należy wysłać do 6 maja br.
Regulamin konkursu oraz niezbędne informacje, dla zainteresowanych, w pracowni komputerowej lub stronie internetowej www.konkurs.aps.edu.pl.
Warto być dobrym - akcja wystartowała
Newsy

Gołdap, 20 luty 2012 r.


Akcja „Warto być dobrym” wystartowała!

Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Gołdapi razem z 1500 innymi placówkami z całej Polski bierze udział w akcji „Warto być dobrym” organizowanej przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i UNESCO. Pozdrawiamy Wszystkie Szkoły!

Akcja "Warto być dobrym" to największa, interdyscyplinarna kampania edukacyjna w Polsce promująca wśród dzieci i młodzieży zachowania prospołeczne i wolontariat. Głównym elementem akcji jest konkurs, skierowany do uczniów 1500 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, który każda szkoła prowadzi samodzielnie na podstawie tych samych zasad i z tą samą nagrodą główną – rowerem górskim marki KROSS.
Od początku semestru dzieci rywalizują w spełnianiu dobrych uczynków do końca roku w trzech kategoriach:

• pomoc drugiemu człowiekowi,
• zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną ,
• działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska.

Na koniec roku dzieci pod okiem wychowawcy będą wybierały w każdej klasie ucznia, który okazał się najlepszy, a wśród najlepszych z całej szkoły zostanie rozlosowany rower. Najważniejszą nagrodą jest jednak satysfakcja z czynienia dobra wokół siebie. Nie zwlekajcie! Przyłączcie się do akcji szerzenia dobra.
Akcje, którą wymyśliło Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła”, po raz pierwszy realizowano w kilkudziesięciu śląskich szkołach w 2003 roku. W tym roku stowarzyszenie opracowało nową formułę projektu i po raz pierwszy realizuje ją w takiej skali, w szkołach w całej Polsce. Każda placówka dostała w paczce rower, multimedialny pakiet edukacyjny „Akademia Umysłu 2” do szkolnej biblioteki oraz baner akcji wraz z rowerem do powieszenia na szkolnym korytarzu. Kolorowy baner oprócz logo patronów i sponsorów głównych, posiada 52 miejsca na naklejki, które może wykupić prawie każda firma lub osoba prywatna przykładając jednocześnie rękę do czynienia dobra. Jedna naklejka to koszt 100 zł.
Cała akcja jest koordynowana przez infolinię, gdzie kilkudziesięciu konsultantów pod numerem 801 999 333 informuje o wszelkich szczegółach. Dziesięć najlepszych szkół, które będą miały najwyższy współczynnik dzieci, które wywiążą się z deklarowanych zadań do wszystkich uczniów, otrzyma po 10 000 zł na cel pożyteczny dla całej społeczności lokalnej a wybrany przez dzieci.
„Dobro potrzebuje wsparcia i promocji w świecie konsumpcji i pogoni za sensacją. […] Dzięki niej młodzież uświadamia sobie, że pomaganie innym jest ważne, daje satysfakcję i czyni nas szczęśliwymi. Nie zrobilibyśmy jej bez wsparcia sponsorów. Wierzymy, że skoro dzieci stać na takie poświęcenie, to inni też będą chcieli wesprzeć tak dobrą akcję, by za rok objąć nią coraz więcej szkół.” – mówi Aleksander Komaniecki, Prezes Stowarzyszenia „Przyjazna Szkoła”.
Dyrektor gołdapskiego LO, Grzegorz Klimaszewski dodaje: „O akcji „Warto być dobrym” dowiedziałem się ze strony internetowej. Po zapoznaniu się z założeniami i regulaminem postanowiłem o przystąpieniu naszego liceum do akcji. W szkole mamy młodzież zaangażowaną społecznie na co dzień, o której się nie mówi i nie promuje. Ta akcja daje możliwość promowania dobrych uczynków a tym samym zarażenia innych dobrem, którego potrzebujemy na co dzień. Jest to także bardzo ważny aspekt wychowawczy szkoły”.
Szkolny koordynator akcji
Marek Milewski
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", które ma już 10 lat, jest największą organizacją pozarządowa działającą w Polsce w sektorze edukacji. Swoimi projektami i akcjami obejmuje cały kraj i 7600 szkół partnerskich. Organizacja ta przekazała już na rozwój edukacji w polskich szkołach 27 mln zł. Więcej o stowarzyszeniu można się dowiedzieć na stronie www.ps.org.pl a o akcji na stronie www.wartobycdobrym.pl.

Marek Milewski
Konkurs plastyczny Ptasie Wędrówki
KonkursyZ okazji Światowego Dnia Ptaków Wędrownych przypadającego na 12 maja 2012 roku Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym „Ptasie wędrówki”.
Zadaniem uczestników jest stworzenie pracy plastycznej przedstawiającej wybrany gatunek ptaka wędrownego obserwowanego na terenie Polski. Może być to portret ptaka, krajobraz z migrującymi ptakami, wybrany moment z trasy migracji lub życia przedstawianego gatunku itp. Zachęcamy, by poszukać gatunków, które są mniej znane, rzadkie lub zaciekawią z jakiś względów uczestnika. Każda praca plastyczna powinna być wzbogacona krótką, pisemną informację na temat przedstawionego gatunku. Prace i zgłoszenia należy dostarczyć do 11 maja 2012 r. do siedziby PKPR. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi, WFOŚiGW w Olsztynie i PKPR.
Więcej informacji o konkursie, regulamin oraz formularz zgłoszenia można znaleźć na naszej stronie internetowej pod linkiem: http://parkikrajobrazowewarmiimazur.pl/puszczyrominckiej/aktualnosci-namaluj_ptasie_wedrowki.html
IV WIELKANOCNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW DRUŻYN CZTEROOSOBOWYCH O PUCHAR DYREKTORA LO w GOŁDAPI
UKS
ScreenShooter


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktywny uczeń
Biblioteka
UKS Jantar
NAU Zgłoś szkodę NWW
Stop dopalaczom

masz problem z narkotykami
potrzebujesz pomocy
dzwoń na bezpłatną infolinię
Państwowej Inspekcji Sanitarnej
0-800-060-800
Facebook
RSS
Wygenerowano w sekund: 1.03 - 29 zapytań MySQL 9,608,949 unikalnych wizyt