VI Wiosennym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi.
Dodane przez Bartek512 dnia Kwiecień 03 2014 11:24:18
22.03.2014r. Rekordowa frekwencja na VI Wiosennym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi.

22.03.2014 r Wiosenny Turniej Siatka Dziewcząt

Treść rozszerzona
Aż osiem czteroosobowych drużyn z Olecka, Suwałk i Gołdapi , w sobotę 22 marca ,rywalizowało o puchar Dyrektora LO w Gołdapi. Tak doborowej obsady ten turniej nie miał od początku jego istnienia. Mimo wczesnej godziny rozpoczęcia i rozgrywania meczy systemem brazylijskim oraz wyrównanej rywalizacji ( na 14 rozegranych meczy rozegrano 7 tie breaków ) turniej zakończył się po godz. 16. W początkowej fazie mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów do 11, w fazie finałowej do 15 punktów. Awans do ścisłego finału wywalczyły dziewczęta Happy Sad, Kobitki Gołdap, Tottu Olecko i drużyna Byle Nie do Zera. Miejsce trzecie wywalczyła drużyna Kobitek z Gołdapi pokonując 2:1 zespół Happy Sad. Rywalizacja w finale rozpoczęła się dość niespodziewanie od zwycięstwa 19:17 drużyny Byle Nie do Zera w pierwszym najpiękniejszym secie całego turnieju. Drużyna Tottu Olecko zachowała więcej sił i ostatecznie pokonała dziewczęta z Gołdapi 2:1 (17:19, 15:5, 15:4) zwyciężając w całym turnieju.
Na zakończenie turnieju pierwsze trzy zespoły otrzymały puchary ufundowane przez Dyrektora LO w Gołdapi Pana Grzegorza Klimaszewskiego. Statuetkę najlepszej zawodniczki turnieju otrzyma la zawodniczka zespołu Tottu , Justyna Klekotko. Joannę Januszkiewicz ,zawodniczkę drużyny Byle Nie Do Zera Za, uznano za najlepiej broniącą turnieju . Nagrody dla tych zawodniczek ufundował Prezesa UKS Jantar Gołdap Bogusław Jejer.
Organizatorem turnieju był UKS Jantar Gołdap oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi. Turniej sędziowali: Joanna Januszkiewicz, Gabi Rusak, Dawid Rusak oraz Damian Anyst pod czujnym okiem sędziego głównego turnieju Bogusława Jejera.
Ostateczna klasyfikacja turnieju:
I miejsce - Tottu Olecko. Joanna Drążek-Klimaszewska, Marta Gajewska, Anna Tomaszewska, Justyna Rutkowska, , Justyna Klekotko.
II miejsce - Byle nie do Zera. Klaudia Sztejter, Anita Ślimkowska, Asia Januszkiewicz, Ada Jurkojć.
III miejsce - Kobitki Gołdap. Katarzyna Nowacka, Paula Kołpak, Emilia Wołyniec, Asia Mrozowska, Ania Kęćko.
IV miejsce - Happy Sad. Natalia Sznurkowska, Martyna Piątkowska, Gabrysia Rusak, Magda Dzienis.
V – VI miejsce
AZS PWSZ Suwałki. Ewelina Jaszczuk, Emilia Kramkowska, Aleksandra Bierzyło, Anna Malinowska, Paulina Karwel.
Żabki. Ada Szocik, Julia Pasiuk, Sandra Jankowska, Sandra Podsiad, Karolina Cewkowicz
VII – VIII miejsce
Się nie damy. Kinga Metelska, Jola Ławreszuk, Anita Wałejko, Ala Dzienis, Marta Lipińska.
Smerfetki. Karolina Mikielska, Katarzyna Dominiuk, Katarzyna Georgiew, Gabriela Kisielewska, Karolina Szyszkowska.


22.03.2014 r Wiosenny Turniej Siatka Dziewcząt