18 koncert świąteczny
Dodane przez MariuszS dnia Grudzień 12 2011 20:34:47

koncert koled nazwa

19, 21 grudnia 2011 r.
(poniedziałek, wtorek)
godz. 11.00
sala ZEBRA

Ełckiego Centrum Kultury
bilet: 10 zł

Prosimy nie zwlekać z rezerwacjami do ostatniej chwili!
oferta do wydruku (pdf)

Oferta dla szkół gimnazjalnych i średnich.

Tegoroczne kolędy są już pełnoletnie – stąd też tytuł – „18/18". Osiemnastu wykonawców na osiemnaste urodziny...Od tylu już lat grupa ełckich muzyków przygotowuje świąteczny koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych, dzięki którym będzie nam wszystkim bliżej do siebie. Artyści ponownie zadbają o wzruszenia i napełnienie energią, pozytywnymi dźwiękami.

Przez 18 lat, co roku, każdy z przygotowanych koncertów miał inny niepowtarzalny i wyjątkowy klimat. Wykonawcy zaskakiwali publiczność nowymi pomysłami. Występowali tancerze, recytatorzy, bitbokserzy. W tym czasie szczególnie wspominamy bliskich nam przyjaciół i twórców związanych z kolędowaniem w Ełckim Centrum Kultury - Jarka Fiebricha „Zebrę", Magdę Iwanicką, Bożenkę Karolską, Jolę Sokołowską, Dorotę Herbst.

 Na tegoroczny koncert złożą się tzw. nieśmiertelne przeboje kolędowe z poprzednich edycji oraz nowe autorskie utwory świąteczne Marcina Pyciaka. Usłyszycie Państwo nietypowe brzmienia, ciekawe aranżacje, instrumenty, które będą czarowały, wzruszały i zadziwiały swoimi możliwościami. Zaskoczy nas również wspaniała scenografia autorstwa Bożeny Wysockiej-Nowickiej – przy której powstawały pierwsze kolędy.

Co roku wśród wykonawców pojawiają się nowo odkryte talenty, „łowione" przez głównych sprawców zamieszania świątecznego: Marcina Pyciaka i Ewę Awramik. W tegorocznym koncercie po raz pierwszy swoje umiejętności zaprezentują: Agata Karpienia i Kacper Szelążek – wokaliści, oraz Michał Jurczyk - saksofon i Jakub Szulc - skrzypce.

Na plakacie spoglądamy w niebo z nadzieją na siłę i błogosławieństwo dla wszystkich na ten świąteczny i noworoczny czas. Czar dźwięków i energia płynąca z tegorocznego kolędowania niech się udzielą wszystkim, którzy zechcą zawitać do Ełckiego Centrum Kultury.

Jak zawsze możemy liczyć na pomoc i wsparcie wszystkich tych dobrych ludzi, którzy na ten - jak zwykle zbyt zabiegany czas - wspierają nas pomocą, uśmiechem. Nasi przyjaciele – wierni fani, mecenasi sztuki, pracownicy ECK oraz młodzież z Gimnazjum nr 1 w Ełku. To dzięki nim, po raz kolejny, będziemy mogli wierzyć w Świętego Mikołaja i dobrego ducha Świąt Bożego Narodzenia.

  Wesołych i dobrych Świąt - życzą kolędnicy 2011 roku !

KOLĘDA JEŚLI CHCESZ
NA SŁOŃCE I NA DESZCZ
RYTM NA KŁOPOTÓW MGŁĘ
NA UŚMIECH I NA ŁZĘ
NA CHOINKOWY LAS
KOLĘDA WSZYSTKICH NAS
KTÓRA ZATRZYMA CZAS

to kolęda na sen
na lepszy dzień
na niepogodę na zgodę - to wiem
kolęda cud, ogień na zimowy chłód
słodka jak miód na miłości głód

OTWIERA DUSZY DRZWI
UNOSI SENNE BRWI
POKAŻE CO SIĘ TLI
W TWYM SERCU W OCZACH TWYCH
I USPOKOI ZGIEŁK
W BETLEJEM ZMIENI EŁK
18 LAT JEST JAK NAJLEPSZY BRAT

wystąpią:
Ewa Awramik, Agata Karpienia, Ania Karpienia, Gosia Kruczewska, Patrycja Makowska, Ania Matulewicz, Marta Milewska, Ola Słyż, Kasia Wasilewska, Michał Jurczyk, Piotr Karpienia, Piotr Mikulski, Marcin Mulewski, Rafał Poniatowski, Marcin Pyciak, Kamil Szejda, Jakub Szulc, Wojtek Wrona
gościnnie wystąpi:
Kacper Szelążek

scenografia: Bożena Wysocka-Nowicka
nagłośnienie: Krzysztof Karpiński, Mariusz Poniatowski
światło: Artur Milewski
fryzury i makijaże: Marek Bogdziewicz